Bidengate USA-s – viimase kümnekonna protsendi häälte lugedes Trump kukub järsult ja Biden tõuseb

Arvamus,
- Updated
Biden on üliedukas just viimaste häälte lugemisega.

Kuigi liberaalne maailm püüab igati näidata, et USA valimised toimuvad täiesti demokraatlikult, on kahtlused kõvasti üleval ja seekordsed valimised jäävad kindlasti oluliseks häbiplekiks riigi demokraatia ajaloos.

Mingil moel said paljud osariigid hääled täpselt ja kiiresti loetud, sealhulgas ka posti teel tulnud, tulemuste järgi jagunesid need ruttu punasteks (Trump) ja sinisteks (Biden), jamad aga hakkasid pihta käputäies võtmeosariikides, kust saadavad valijameeste hääled otsustavad valimiste tulemuse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Wisconsinis, Michiganis, Pennsylvanias, Georgias ja Põhja-Carolinas oli igal pool ees Trump, kui loetud oli 64-90% hääli. Mida lähemale otsustavale lõpptulemusele, seda enam hakkas Biden häältega esile tõusma ja Trump maha jääma. Seejuures olid need osariigid kuidagi äraootavalt häältelugemisega hädas.

See ei ole normaalne protsess. See on sama, kui EKRE ja Reformierakond oleks enam-vähem võrdses seisus ja häältelugemise lõpus hakkab oravaparteile järsku sadu hääli tulema.

Jah, võib väita, et suuresti loetakse posti teel tulnud hääli ja kuna Trump soovitas oma toetajatel tulla valimistepäeval valima, siis annavad postihääled edu Bidenile – ainult et miks see protsess hakkas venitamise järel tööle nendes osariikides, kus otsustatakse valimiste saatus? Kümned osariigid suutsid ka postihääled edukalt üle lugeda ja see toiming on nende jaoks juba minevik.

See, et Biden saab sõna otseses mõttes viimaste häältega presidendiks, mis kummalisel moel on kõik temale ja mitte Trumpile, ei ole normaalne. Kui oli näha, et Trump võib seisus 213:238 Michigani, Pennsylvania, Georgia, Põhja-Carolina ja Alaska häältega võita, pandi viimastes osariikides võltsimised tööle, mis viiski selleni, et Trump ruttu tahaplaanile vajus ja Biden esile kerkis.

Kuidas see võimalik on? Ärgem unustagem, et demokraatide käes on suur osa USA meediast, võimusüsteemist (sh süvariik) ja ühiskonna meelsusest. Sellises olukorras pole raske panna tööle aparaat, mis hakkab soodsaid tulemusi looma, eriti demokraatide valitsetavas linnades, ja nn postihäältega.

Tõenäoliselt saavad need valimised ajaloolisteks, ainult et halvas mõttes, Bidengate kaudu.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused