“Black Lives Matter” asemel “Estonians Lives Matter” – me ei võlgne Aafrikale mitte midagi

Rubriik Arvamus On
- Updated
©Scanpix
Kui mahajäänud Aafrika ka poleks, ei ole eestlastel ja Eestil selles vähimatki süüd. Etioopia naised töötamas.

Väidetavalt kavandavad antifa-laadsed ka Eestis mingit üritust Ameerika Foyle`de toetuseks, mistõttu on õige selgeks teha, et eestlased ei võlgne mustale rassile midagi – me oleme nendega sarnaselt kannatanud, ei ole nende-vastates tegudes grammigi süüdi ja oleme praegu täpselt samal positsioonil nagu nemad.

Ühelgil mustanahalisel pole õigust midagi valgele eestlasele ette heita. Meid koloniseeriti sajandeid enne Musta Aafrikat ja sunniti 700 aastaks pärisorjusesse. Aafriklaste orjapõli Ameerikas kestis napilt 400 aastat, alates Uue Maailma avastamisest kuni orjuse kaotamiseni USA-s 1863-1865. aastal ja Brasiilias 1889. aastal.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Musti sattus orjusesse ainult osa kogu nende mandri rahvastikust, kusjuures orjadeks müüsid neid omaenda valitsejad, kes jätkasid Aafrikas valitsemist. Eestlased olid terve rahvana sajandeid pärisorjad.

Eesti oli Saksa, Poola, Rootsi ja Vene koloniaalvõimu all, kusjuures keegi neist polnud samal ajal kolonisaatorid Aafrikas – ainult Saksamaa on Musta mandrit koloniseerinud, kuid sel ajal polnud Eesti enam nende valdus, ja ükski eestlasi rõhunud võõrvõimudest poleks nagunii koloniaalsaaki pärisorjadega jaganud. Eestis pole midagi loodud koloniaalvaldustest saadud rikkustega.

Eestlased ja teised balti rahvad kannatasid samamoodi kui aafriklased erinevate koloniaalvõimude all, kui olime rahvusena üsnagi õigusetud. Kui me saime oma vabariigi, olid juba olemas neegerriigid Libeeria, Haiiti (Ameerikas) ja Etioopia. Iseseisvusajal ei osalenud Eesti üheski Aafrika koloniseerimisprotsessis.

Kui Aafrika hakkas 1950-1970. aastatel massiliselt iseseisvaid riike looma, ägasid Eesti, Läti ja Leedu endiselt koloniaalvõimu all, kes tõi siia sadu tuhandeid oma koloniste. Enamik Aafrika riike on Eestist 20-30 aastat kauem iseseisvad olnud.

Siit tuleb erinevus – me oleme peaaegu 30 aastat rahulikult riiki üles ehitanud, Aafrikas aga on vaid üksikud, kes pole 50-60 aasta jooksul sõdinud. Kongo DV-s, Tšaadis, Malis, Sudaanis, Eritreas, Etioopias, Somaalias ja veel paljudes riikides sõditi või sõditakse aastakümneid.

Ka eestlasi on halvustatud, eriti meie viimaste kolonisaatorite ehk venelaste poolt, kellest impeeriumimeelsemad teevad seda praegugi.

Kõige selle taustal võib kindlalt öelda – eestlased valgenahalise rahvana ei võlgne mustanahalisele Aafrikale kohe mitte kui midagi, ja meil on õigus nõuda, et meid nende rassismiprobleemidest kõrvale jäetaks. Sest kui Eesti võõrastest täitub, siis peame mingil hetkel maailmale meelde tuletama – eestlaste elud on olulised.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused