Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Börsifirmad peavad juhtkonnas hakkama arvestama mitte kompetentsi, vaid “soolise võrdsusega”

-
03.07.2024
Olgu pealegi üks loll ja teine laisk, peaasi, et sooline võrdsus valitseks.
© Uued Uudised

Marksistlik võrdsuspoliitika tungib liberaalse ühiskonna igasse soppi ning tarkusest ja haritusest olulisemaks on saamas kuulumine mingisse vähemusse, abstraktne võrdsus ja ideoloogiline sobivus.

BNS vahendab: “Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile koostöös majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga valminud seadusemuudatused, mille eesmärgiks on edendada soolist tasakaalu suurte börsifirmade juhtkondades. Lisaks reguleeritakse soolise tasakaalu saavutamist riigi äriühingutes, teatasid ministeeriumid.

Eelnõuga võetakse üle vastav Euroopa Liidu (EL) direktiiv, mille kohaselt börsiettevõtte üldkoosolek peab soolise tasakaalu soodustamiseks kinnitama ühe kahest eesmärgist: vähemalt 40 protsenti nõukogu liikmetest on alaesindatud soost või vähemalt 33 protsenti juhatuse ja nõukogu liikmetest on alaesindatud soost. Kui börsifirmad mainitud tähtajaks eesmärki ei täida, tuleb neil rakendada läbipaistvaid värbamispoliitikaid ja mitme võrdse kandidaadi puhul eelistada alaesindatud soost inimest.

“Mitmekesisusest juhtimises on ettevõtetel ainult võita. Uuringud näitavad, et ettevõtted saavad sooliselt tasakaalus juhtkondadest kasu, sest neil on tänu mitmekülgsematele vaadetele parem võimekus hinnata tarbijate huve ja nõudlust,” selgitas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tööala asekantsler Ulla Saar pressiteates.

“Ettevõtted, kus juhtkonnas on nii naisi kui mehi, lähenevad probleemide lahendamisele laiapõhjalisemalt ja mitmekesisematest vaatenurkadest, mistõttu on uuringute põhjal need ettevõtted innovaatilisemad, muutustega paremini kohanevad ja konkurentsivõimelisemad. Planeeritavatel muudatustel on lisaks puudutatud organisatsioonidele ka laiem mõju ühiskonnas tervikuna. Naiste senisest suurem osalus tippjuhtimises võib kaasa aidata ka seniste kultuuriliste ja ühiskondlike sooliste eelarvamuste murenemisele,” lisas Saar.

Euroopa Komisjoni hinnangul on eduka juhtimise jaoks suure tähtsusega, et otsustajate ringis oleksid esindatud nii naised kui ka mehed. Annete, kogemuste ja oskuste paljusus aitab teha paremaid otsuseid, parandab äriühingu üldjuhtimist ja soodustab majanduskasvu.”

Euroopa Komisjonis on juba naiste ja meeste tasakaal – kas sellest on midagi paremaks läinud? Ukraina efektiivne abistamine venib, Euroopa Liidus süveneb totalitaristlik allakäik, Euroopa uputamine migrantide alla toob pettunud valijate poolt taas võimule konservatiivid, kes muuhulgas eelistavad kompetentsi “soolisele võrdsusele” – ei tundu, et uusmarksistlikud algatused oleks mingit edu toonud.

Eestis on üle kolme aasta riiki juhtinud naispoliitik, kes on oma kolme valitsusega suutnud riigi majanduse põhja lasta, selle haridusminister lammutab Eesti haridussüsteemi, sotsiaalkaitseminister tassib siia marksistlikke “uusväärtusi” – ei paista kohe kusagilt, et “sooline tasakaal” valitsuses hästi mõjuks. Pigem kirjutatakse just praegu ühest korruptandist, väidetavalt Kiievis elavast Johanna-Maria Lehtmest, kes enne siit kadumist kantis oma varad lähisugulastele, olles samas valitsusse toonud Eesti 200 äärmuslased.

Naised oskavad ja tahavad poliitikas palju head ära teha, nagu näiteks Itaalia peaminister Giorgia Meloni. Aga selleks, et naised tõeliselt särada saaks, ei ole vaja sunduslikke “triibulisi nimekirju”, vaid tõeliselt kompetentsete inimeste edutamist, seda soost sõltumata.

Uued Uudised