Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Delfi “faktikontroll” pani “sõltumatu” reformierakondlase EKRE väidet ümber lükkama

-
23.08.2022
Jah, oleme märganud eksitavat informatsiooni – terve Delfi kubiseb sellest!
© Kuvatõmmis

Mõistusega inimeste seas juba ammu naljanumbriks peetav Delfi “faktikontroll” üritas nüüd kontrollida, kas vastavat tõele EKRE  väide, et Eestis kuulatakse inimesi pealt, ja leidis talle omaselt, et tegu olevat valeväitega. Ega Delfit pole tõesti mõtet pealt kuulata, seal saab ainult peavalu jaburustest.

Delfi kirjutab, et “Andmeteaduse ja IT-juht Ivar Krustok lükkas nii selle kui ka mitmed teised valearvamused ümber” – kui IT-mehed tõesti jõustruktuuride salastatud jälgimistööd nagu muuseas läbi näevad, siis piisaks igale pealtkuulamise kahtlustajale ühe Krustoki värbamisest. Samas aga on Ivar Krustok nii Reformierakonna liige kui ka EKRE-vaenuliku Ekspress Meedia töötaja – no tõesti “sõltumatu ekspert”.

Delfi uue “paljastuse” kohta kirjutab EKRE Riigikogu saadik Kert Kingo:

“Lausa kolm “uuriva” toimetuse aktivisti said ülesandeks kummutada tõsiasi, et kapo, politsei ja prokuratuur teostavad igapäevaselt inimeste suhtes ebaseaduslikke jälitustoiminguid ja tulemuseks on ühe IT-spetsialisti kärbitud-kleebitud selgitused IT tööpõhimõtete, andmemahtude ja turvariskide kohta.

Millist seost omab see ebaseadusliku jälitusega, jääb mõistetamatuks. Kuna seost ei ole, siis järelikult on paljastatud valeinfoks IT-spetsialisti antud selgitused. Nii või?”

Krustoki võiks “faktikontroll” panna tõestama ka e-valimiste turvalisust – reformierakondlase suust kõlaks see vist eriti veenvalt.

Delfi-EPL-i faktikontroll on nähtus, mis hävitab täielikult teadus- ja faktipõhiste kontrollijate maine.

Uued Uudised