Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Demagoogia kuubis: riigikogulasest ekspeaminister ja praeguse peaministri isa Siim Kallas süüdistab oponente “poliitilise juhtimise Kesk-Aasia perekondlikus mudelis”

-
24.10.2022
Siim Kallast võiks pidada Reformierakonna “esindusnäoks”: 10 miljonit, VEB Fond, Vene rahapesu, kõik tema käeulatuses juhtunud.
© Uued Uudised

Reformierakonna üks juhtpoliitikuid, NLKP taustaga Siim Kallas on Postimehes ennast “tühjaks rääkinud” ja tema tavapärane härrasmehelikkus on õhukese kihina maha koorunud, asemele on tulnud oma nägu, reformierakondliku intrigandi oma. Seejuures on kogu tema jutt, mida ta esitab faktidena, tema isiklik antipaatiatest lähtuv hinnang.

Kõik Siim Kallase jutus on valelik ja demagoogiline. Kuigi ei peeta heaks tooniks vastata süüdistustele “mida te ise tegite”, oleks Kallas pidanud enne selliseid süüdistusi vaatama just nende endi köögipoolt, kus tõele vastavad Martin Helme öeldud sõnad: “Reformierakond on ise kõike seda, milles ta süüdistab teisi”.

Koos tütrega võimupoliitikas olev Siim Kallas on sedavõrd rumal, et süüdistab kolme pereliikmega poliitikas olevaid Helmesid klannisuhte juurutamises.

“Kas tõesti pole EKRE juhtimiseks teisi kõlblikke inimesi kui oma pereliikmed? Isa erakonna aseesimees, kelle ebakompetentsus rõõmustab EKRE vastaseid regulaarselt. Moonika Helme fraktsiooni aseesimees? Oma perekonnaliikmetele toetumine poliitilises juhtimises on Kesk-Aasia mudel,” kirjutab Siim Kallas, parlamendisaadik ja ekspeaminister, kelle tütar on nüüd peaminister – Siim Kallase pere on ju siis samuti Kesk-Aasia mudel. Näiteks India Gandhide, Pakistani Bhuttode ja Sri Lanka Bandaranaikede peres andis isa peaministrikoha üle tütrele.

“Ta on sajaprotsendiliselt põhimõttelage, erinevalt ka nii mõnestki tema erakonnakaaslasest,” ütleb Kallas Martin Helme kohta. Siin tasub uskuda pigem rahvuskonservatiive endid, kes leiavad küll, et maailmavaateliselt on Martin Helme erakordselt põhimõttekindel. EKRE-l on kõik alles: immigratsioonivastasus, kooseluseaduse-vastasus, soov hoida Eestit suveräänse riigina, mitte loovutades võimu Brüsselile ja nii edasi. Siim Kallase arvamus on tema oma, ja kuigi tegu on poriloopimisega oponendi pihta, võib pika korruptiivse staažiga reformierakondlane omaenda põhimõttelageduses ka teiste kohta sama arvata.

Pole ime, et Siim Kallas Helmesid ei salli. „Paljud Reformierakonna tehtud asjad, nagu kaitsevõime nõrgendamine halbade relvahangete, sõjaväeluure kaotamise ja teiste selliste tegude kaudu näitavad, et RE võib sügavalt Venemaa mõjutatud olla,“ märkis Martin Helme juba 2018. aastal saates “Räägime asjast”. „Kõik finantsskandaalide asjaosalised, sealhulgas kolm Eesti panga presidenti, on RE taustaga ja Siim Kallas on osaline ka 10 miljoni dollari kadumise püramiidsüsteemis.“

“EKRE valitsuses tuli kahe aasta jooksul välja vahetada viis ministrit kuuest,” kirjutab Siim Kallas. Ta ei märgi seda, et just tema erakond alustas meedia toel nende ministrite pihta turmtuld, kasutades koguni vahendeid, kus meedia uuris välja, et minister Järvik käis teise asjasse segatud inimesega koos külakoolis ja seega olevat nad “korruptiivselt seotud”.

Mis toimub tema enda tütre valitsuses? Liina Kersna oleks pidanud lahkuma, kui Kaja Kallas poleks valitsuskoalitsiooni Keskiga lagundanud. Uue korruptsioonikahtlustusega “autorollotaja” Keit Pentus-Rosimannus põgenes just valitsusest. Poliitoravate koalitsioonipartnereid on ridamisi valitsusest lahkunud, alates Anneli Otist kuni kõigi Keskerakonna ministrite kõrvaldamiseni peaministri poolt.

“Martin Helme ehitab oma poliitilist liikumist üles inimestele, kes pole ühel või teisel põhjusel oma eluga rahul ja kes ei taha peeglisse vaadata, vaid süüdistavad oma hädades kõiki teisi,” väidab Kallas. Meeleavaldusel “Elektri hind alla” käisid Siim Kallase hinnangul seega inimesed, kes on ise süüdi kõrgetes elektrihindades, aga ei taha seda tunnistada – ehk siis “matsid”, kes Kaja Kallase sõnutsi “nautisid aastaid odavat elektrit”.

Siim Kallas väidab, et EKRE seisukohad ei erinevat teiste erakondade omadest. Niisiis, kes on veel massimigratsiooni vastu? Kes soovib veel rahvusriiki, kus eestlased oleks eelistatud, sest see on nende maa? Kes veel toetab piiritult mehe ja naise abielu ning on seksuaalvähemuste ülistamise vastu? Kes tahab alles hoida Eesti põlevkivienergeetikat? Siim Kallas ei näi aru saavat ka konservatiivsuse olemusest, öeldes, et EKRE polevat konservatiivne, sest tema arvab nii.

Eriti räige vale on Siim Kallase sõnad: “EKRE tahab tegelikult lahkuda Euroopa Liidust, tahab maailma eest peitu minna. EKRE reedab Ukraina. Helmed usuvad siiralt, et elu Venemaa vasallina on Eesti rahvale parem kui tänane läänemaailma kuuluv Eesti.”

Tegelikult oli just Reformierakond see, kes tahtis abielureferendumil näha küsimust Venemaaga liitumiseks. Kuigi poliitoravad väidavad, et nemad olevat Venemaa vastu, on kõik nende ettevõtmised Kremlile toeks: kaitsevõimekuste likvideerimise edasilükkamine, venelaste massiline sisselubamine, Eesti venestamine slaavlastega ja palju muud.

Reformierakonnal on tohutult nn pärispatte, mis on seotud Venemaaga – VEB Fondi lugu, milles on Siim Kallas ise osaline; Vene rahapesu läbi Eesti Skandinaavia pankade poolt ajal, mil valitses Reformierakond ning viimaks ka mehe enda kümne-miljoni-dollari skandaal. Kõik need lood ei ole lahendust saanud, mis tähendab, et ka asjaosalised Reformierakonnast pole süüst puhtaks tunnistatud. Küll aga võib uskuda, et Reformierakond võib olla Kremli ja FSB “konksu otsas” – miks nad muidu teevad nii Kremli-sõbralikke tegusid?

“Kainelt mõeldes pidid Vene miljarditepesijad Eesti riigieelarvega võrreldava valuraha siia kuhugi maha poetama. Oli  protsent milline iganes – hinnaguliselt 200 läbi Eesti puhtaks pestud miljardit dollarit pidi jätma rasvase jälje Tallinna plazade, villade, kaatrite ja vanalinna tänaval pargitud “Range Roverite” näol kindlasti,” on kirjutanud Kalle Mälberg.

“EKREt määrivad rohked korruptsioonijuhtumid nende valitsuses.” Aga Keit Pentus-Rosimannus Autorollost kuni iseenda Kontrollikotta määramiseni? Liina Kersna oma seaduserikkumistega? Kilekotirahad, Tallinna Sadama juhtum, VEB Fond?

“EKRE ideaaliks on nõrk rahvas, kes kardab pimedust ja valgust, võõraid, inglise keelt, homosid, muutusi,” väidab Kallas. Seda parafraseerides: Reformierakonna ideaaliks on venestunud-ingliskeelestunud ja hääbunud rahvas, kelle võõrad on kolkaküladesse tõrjunud, kelle emakeel on köögikeeleks tehtud ja kelle lasterikaste perede asemel on ostetud lastega homod.

“Helme vaenlane on Reformierakond ja tema esimees Kaja Kallas isiklikult. Lihtne on mängida Eesti ühiskonnas nii levinud naistepõlgusele,” räägib Kallas. EKRE-s ei ole naistepõlgust, küll aga võib Siim Kallas seda näha oma erakonnakaaslase Jürgen Ligi silmades. Ning Siim Kallase vaenlaseks on EKRE ja Martin Helme isiklikult, nagu tõestab tema artikkel Postimehes.

“EKRE juhtis sisuliselt EKREIKE valitsust, aga ei suutnud seda koos hoida,” kirjutab Kallas. Kas Kaja Kallas suutis valitsust Keskerakonnaga koos hoida? Ei, ta lõi partnerile noa selga ja teeb vajadusel seda ka sotside ja Isamaaga. Reetmine on Reformierakonnal veres.

“Martin Helme tahab võimule tõusta Lenini ja Hitleri meetodeid kasutades,” lisab Kallas. Suid sulgevat vaenukõneseadust ja sõnavabaduse mahasurumist tahab ikka Reformierakond, kes tõi esmakordselt taasiseseisvunud Eestis rahva vastu eriüksused ja politseikoerad ning andis valu tšellomängijatele ja piimamannerguga vanuritele.

“Mida konkreetset saavutas EKRE valitsuses olles? Eredalt mäletan vaid pensionisüsteemi lõhkumist…” Seda tegi siiski Isamaa, reformarite praegune partner.

Siim Kallas sooritas demagoogilise kraaksatuse, mis tabas siiski bumerangina Reformierakonda ennast.

Uued Uudised, refereeritud Postimehest