Demokraatia annab teed süvariigile: Kersti Kaljulaid kaitses ametnikke ning alavääristas poliitikuid

Arvamus, Repliik,
- Updated
©Scanpix

President Kersti Kaljulaid tõestas oma äsja pressile tehtud avalduses taas, et ta on valinud poole ning selleks pooleks on ametnike poolt juhitav süvariik.

“Ma loodan, et nendest sammudest ei kujune mustrit,” ütles Kaljulaid, viidates maaeluministeeriumi kantsleri ametist vabastamisele, libisedes Mart Järviku teemast sujuvalt üle. Ta kaitses oma lühikeses sõnavõtus ametnikke ning alavääristas poliitikuid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sellega tõestas president taaskord, et meie riiki juhivad kusagil kellegi poolt paika pandud ametnikud ning rahva poolt demokraatlikult valitud poliitikud käigu vaid fassaadnägudena linte lahti lõikamas.

Kui selline on presidendi arusaam demokraatiast, siis võiks valimised kohe ära lõpetada.

Kuna viimasel ajal on ühiskonnas moodi läinud vabandamine, siis oste loomulikult vabandas Kaljulaid ministrile vastu töötanud ja seeläbi usalduse kaotanud maaeluministeeriumi endise kantsleri Illar Lemetti ees, rõhutades sel moel veelgi oma põlgust praeguse valitsuse vastu, mis mõistagi pole riigijuhile kohane.

Ühtlasi allkirjastas Kersti Kaljulaid otsuse vabastada maaeluminister Mart Järvik ametist.

Endise ametnikuna pole Kersti Kaljulaidi hoiak üllatav, ka presidendiks määrati ta varuvariandina.

UU

5 commentsOn Demokraatia annab teed süvariigile: Kersti Kaljulaid kaitses ametnikke ning alavääristas poliitikuid

 • Avatar

  Kuidas saab üks inimene nii ebameeldivaks muutuda? Kõik tema olek, tema sõnad ja teod, lausa vastastikune tunne, mida tema EKRE suhtes väljendas. Poliitiline muster ongi väljakujunenud ministeeriumites 17.aastaga, mida nüüd lõhkuda ei tohi.Rääkides vägivallast, siis kõige ehedam näide, vägivald Eesti rahva kallal, on ju poliitikud rahva valitud. Kaua seda ülbust veel taluma peab, aeg oleks nagu seisma jäänud, et lõppu ei näe.

 • Avatar
  Margus Peterson

  ole sa “meheks”, sitzpräsidendist prüsseli pasatorm – kõik su ütlemised ja mitteütlemised on hajutanud viimsedki
  kahtluse ja kõhkluse riismed. aint sa oled unustanud ühe “pisiasja” – kuda peni külale, nõnna küla penile.
  ps. kordan oma pakkumist – kas keegi on huvitatud pria-st papi kantimisest? kui arvate, et teen mingit totrat
  nalja, siis teil on õigus oma arvamusele. aga ma tõestan selle ära, dokumentaalselt.

 • Avatar
  EV kodanik.

  Demokraatia ei ole sõnakõlks mida on võimalik ignoreerida ilma otseste tagajärgedeta. Kui riigi Presidenti ei valita vaid nimetatakse/palgatakse siis saadakse paratamatult palgatud ametniku suhtumine ja käitumine mis vastab esmajärjekorras ennekõike nimetajate/palkajate kitsa ringi ootustele ja vajadustele. Samal ajal kui parimate seast demokraatlikult valitud parim presidendikanditaat on Presidendiks valitult aruandekohustuslik kogu riigi kõigi valijate ees. Vahe,nagu elu näitab, on mäekõrgune.

 • Avatar

  Kus kohast see president üldse välja võeti.Reformi oma arvan. Tule taevas appi. Saaks rahvas valida, oleks keegi kes oskaks riiki esindada.

 • Avatar

  Yep, Kaljulaid võtab EKRE osas sõna vaid siis, kui ta vihkab.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused