Eda Rüütel: valija tegelik kompass valimispäeval

Arvamus,
- Updated
©UU
Eda Rüütel on EKRE haridustoimkonna liige..

EKRE kandidaat Riigikogu valimistel, kristlane Eda Rüütel pöördub oma läkituses nende inimeste poole, kes astuvad homme valimiskastide juurde.

“Mõeldes erinevatele valimiskompassidele, mis on valijate abistamiseks välja pakutud, siis võime märgata neis väga olulisi puudujääke, mis valijat eksitada võivad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mehhaaniliselt küsimus-vastus põhjal väljatöötatud kompassid sarnanevad nagu iga teise jäiga Exceli-tabeliga, mille liidetud numbrilised näitajad ei valeta, aga mis päriselule ei pruugi ikkagi vastata, ja üsna sageli ei vastagi.

Esiteks, kompass ei võta arvesse minevikku. Ilmselgelt ei tasu usaldada erakondi, poliitikuid ja nende lubadusi, kui nad oma eelmisi lubadusigi pole suutnud ellu viia. Näiteks Keskerakond, sotsid ja Isamaa ei ole teinud õieti midagi, et eestlastel Eestis elu paremaks oleks läinud. Riigi kallal on tükke rebitud, rahvast laiali pillutatud ning pensionäre ja lapsi näljutatud. President L. Meri on tabavalt öelnud, et hinnake poliitikuid nende tegude, mitte nende lubaduste järgi.

Teiseks, kompassid ei arvesta meie tegelikku poliitilist kultuuri. Põhinevad kompassid suuremalt jaolt erakondade ja kandidaatide lubadustel, mitte nende tegelikul poliitikal, mida viljeletakse. Nii sattus lugupeetud peapiiskop U. Viilma oma kompassiga ummikusse, kui hakkas kalkuleerima ja võrdlema erakondade lubadusi kiriku väljatöötatud ja erakondadele pakutud punktidega. Tulemuseks oli katastroof, sest programmilised lubadused suunasid valima erakonda, kes eelnevalt oli kõigis oma lubadustest taganenud, kuid kelle programm justkui kõige enam kattis kiriku ootusi.

Ja on teada, et ei nemad ega ka selle järgnevad teised koalitsioonierakonnad ei seisa ka täna tegelikult nende väärtuste eest, mida kirik ootab. Näiteks Keskerakond, sotsid ja Isamaa pole öelnud, et ei toeta kooseluseadust, niisama pole neil aimu kiriku rollist ja panusest ühiskonnas üldiselt jne. Eesti 200 aga tahab sootus oma pika plaaniga Eesti kõige täiega pikalt ära saata ja turbo-globalismi teostada.

Sellisel juhul on kompass suisa ekslik ja hukatuslik.

Abiks on aga kaine mõistus, mida ei tasu maha müüa euroseeklite eest. Ei muuda me elu sugugi paremaks hetkeline dopinguna mõjuv rahasüst. Siin tasub olla tähelepanelik kõigil neil, keda on viimasel ajal tabanud mingi poliitilise mõjuga finantsiline kasv ja meelehea.

Peabki tõdema, et paljud erakonnad ja nende liikmed armastavad valetada ja valimistel  vaid lubadustega enda poolt valima meelitada. Ei meenu, millal suured erakonnad valimiseelsel perioodil oleks rahva poole näoga olnud ja tema heaks ka päriselt midagi teinud. Kahjuks!

Kolmandaks, kompassid ei arvesta meie riigi ebaseaduslikku valimisseadust ehk põhiseaduslikku kaost, millega on poliitilised pätid saanud justkui seadusliku voli segamatult toimetada ja juba ettekavatsetud prognoose valijate ees ellu viia.

Mida aga öelda tänase päeva kohta? Midagi lohutavat ja julgustavat? Paratamatult on meil just täna see riik, mis on, ja need erakonnad ning poliitikud, kes on ja keda nüüd valida justkui ikkagi saab. Lootma peab ja ära tuleb kasutada need võimalused, mis on jäänud! Kasutage oma sisemist kompassi – oma südant! Rahvas ju ikkagi väärib oma poliitikuid.

Nii tasub alati valida see sinu jaoks kõige parem ja kõige usaldusväärsem erakond, inimene – see, kelle eesmärgiks on taastada riigis põhiseaduslik kord ja riigi ning rahva suveräänsus. Pole ju selles riigis õigust ega õiglust ega tulevikku, kus pole korda ja austust rahva vastu!

Apostel Paulus ütles Efeslaste kirjas: „Ärgu ükski petku teid tühjade sõnadega, sest niisuguste pärast tuleb Jumala viha sõnakuulmatute laste peale. …uurige, mis on Jumalale meelepärane, valguse vili on igasuguses headuses, õigluses ja tões”.

Seiskem Eesti riigi, rahva ja põhiseaduse eest!”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused