Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Edgar Savisaarelt “eriliste teenete” eest kodakondsuse saanud Yana Toom on muutunud kvislingiks

-
18.08.2022
Yana Toom külas Vene marionetil Bashar al-Assadil Süürias.
© Scanpix

Euroopa Parlamendi liige ning Keskerakonna poliitik Yana Toom on viimastel päevadel õhutanud selget vaenu rahvusrühmade vahel ja Eesti riigi vastu ning ta on kaotanud igasuguse usalduse, mistõttu tuleks üle vaadata asjaolud, miks anti sellisele inimesele kodakondsus “eriliste teenete eest”.

Toom avaldas teisipäeva õhtul ETV+ eetris olnud venekeelses poliitikasaates “Kes keda?” kahetsust, et Narva tankimonumendi eemaldamisega ei kaasnenud niinimetatud “pronksiöödele” sarnased kokkupõrked, kirjutab BNS.

On lubamatu, et Eesti ühe suurima erakonna, Keskerakonna juhtiv poliitik avaldab kahetsust, et Narva tankimonumendi eemaldamine ei toonud kaasa samasuguseid massirahutusi ning kokkupõrkeid politsei ja inimeste vahel, mis järgnesid pronkssõduri eemaldamisele 2007. aastal.

Vikipeedia kirjutab: 2006. aastal sai Yana Toom oma ema Margarita Tšernogorova ettepanekul Eesti kodakondsuse eriliste teenete eest. Ametliku ettepaneku koostas Edgar Savisaar. Enne seda oli ta Venemaa kodanik.

Margarita Tšernogorova (sünninimi Margarita Tomson; sündinud 22. märtsil 1933 Leningradis) on Eesti vene päritolu poliitik, Eesti Keskerakonna liige.

Ain Seppik on Tšernogorovat nimetanud vene saadikute liidriks. Ta palus Edgar Savisaarelt oma tütrele Yana Toomile eesti kodakondsuse andmist eriliste teenete eest. Seppik polnud sellega nõus, kuna ei näinud erilisi teeneid Eesti riigi ees.

Näib, et Yana Toom on kodakondsuse saanud sahkerdamiste teel ning ta on muutunud otseseks Kremli agenda esindajaks nii Eestis kui Brüsselis. “Eriliste teenete” eest kodakondsuse saanud putiniprouale võiks selle ka “eriliste sigaduste” eest ära võtta – see inimene on Venemaa suure agressiooni aegu Eestile ohtlik.

Uued Uudised

Toimetuselt: Vidkun Quisling oli Saksa natside nukuvalitsuse juht Norral Teise maailmasõja ajal, hukati riigireetmise pärast 1945. aastal.