Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti 200 “pikk plaan” Tallinnas on riukalik

-
01.02.2024
Kui valida näiteks Lauri Hussar Mihhail Kõlvarti asemel Tallinna linnapeaks, siis oleks venemeelse asemel lihtsalt globalist ja eestlus kaoks pealinnast ikkagi.
© UU

Poliitprojekt Eesti 200 on algatanud oma “pika plaani” Keskerakonna võimu kukutamiseks Tallinnas, kuid sellel on palju “agasid”, mis muudavad plaani sellele erakonnale omaseks tühikargamiseks. Ehk siis tuleb hea kavatsus ebausaldatavatelt inimestelt.

BNS vahendab: “Erakond Eesti 200 algatas portaalis rahvaalgatus.ee kollektiivse pöördumise „avaldame umbusaldust Tallinna linnapea Mihhail Kõlvartile!“, mille raames saavad inimesed avaldada meelt Keskerakondliku linnavõimu vastu ning toetada ajaloolist võimupööret.

Eesti 200 Tallinna linnavolikogu fraktsiooni juhi Joel Jesse sõnul on seoses Keskerakonna lagunemisega avanenud võimalus lõpetada pealinnas aastakümneid kestnud stagnatsioon ning pöörata linnavõim eestimeelseks ja euroopalikuks.”

Keskerakond on Tallinnas tõesti loonud oma toiduahela, linna valitsetakse “vene kombe kohaselt” ehk korruptiivselt, pealinnast tõrjutakse kõike eestipärast (õigemini seatakse venepärane esikohale) jne – aga pole alust arvata, et pärast neid läheb paremaks.

Eesti 200, sotsid ja Reformierakond on nii riigi kui Tallinna tasandil alatasa välistanud koostöö EKRE-ga. Venemeelse Keskerakonna aga saab kukutada vaid eesti erakondade ühisrindega. Ja kui kukutamine õnnestub, siis tuleb ühisrinnet hoida, sest venestunud Tallinnas võib venekeelne valija Keskerakonna tagasi võimule tuua. Kui liberaalid ja vasakpoolsed hakkavad rahvuslike jõudude suhtes “ussitama”, siis kukub ilus plaan Tallinn taas eesti võimu alla saada ruttu läbi.

Järgmiseks murekohaks on globalismimeelse Eesti 200 jutt sellest, et “pöörata linnavõim eestimeelseks ja euroopalikuks”. Euroopalikuks tahavad nad seda kindlasti pöörata, aga “uusväärtuste” mõttes, kus teeületuskohad muudetakse vikerkaarevärvilisteks, linnaüritused saavad olema nagu geikultuuripealinnas Tartus ning ka südatalvel õhutatakse sõitma kastjalgratastega. Ehk siis kõik seni venepärane muutub üleilmastumise-keskseks. Eestlasest globalist ei tähenda eestlust.

Uudis vahendab: “Eesti 200 juhatuse liikme Aleksei Jašini sõnul on Keskerakond võidelnud valimistest valimistesse eestikeelse hariduse vastu. „Sügisest algab Eesti venekeelsetes lasteaedades ja koolides pikalt edasi lükatud üleminek eestikeelsele haridusele, kuid Tallinn, eesotsas linnapeaga, soovib vastutusest kõrvale hiilida, ega lisa oma suurest eelarvest üleminekusse sisuliselt midagi.”

Eesti 200, sotside ja Reformierakonnaga ei muutu Tallinn kuidagi eestimeelseks – just nende kolme ühisvalitsus on Eestit kõvasti venestanud, Tallinnasse on kokku tormanud nii endisest Nõukogude Liidust üha vabamalt sisselastav odavtööjõud kui ka Ukraina põgenikud. Kiiresti venestuvas pealinnas on jutt eestikeelse hariduse taastamisest nonsenss, seda enam, et just Kaja Kallase valitsus vallandas võimule tulles välismaalaste seaduse lahjendamisega venekeelsete massisisserände. Praegusele haridusministrile Eesti 200-st Kristina Kallasele kuuluvad sõnad, et Eesti kultuuriruum peaks olema segu kõigist kultuuridest ja eestlastele jäägu vaid nende pastlad ja kannel.

Praegu tuleb tõdeda, et Mihhail Kõlvarti ja Keskerakonna Lasnamäe osakonna kukutamine oleks Tallinnale hea, aga Lauri Hussar, Marek Reinaas või veel keegi sellest kambast oleks linnapeana sama hukatuslikud. Ainus lahendus oleks eesti erakondade ühisvalitsemine, aga kas liberaalid ja vasakpoolsed on valmis võimu konservatiivse leeriga jagama? See on kaheldav…

Eesti poliitika üks nõrku kohti ongi see, et häid ideesid käivad välja valed jõud. Tahaks looduse eest võidelda, aga mitte “Zuzu” juhtimisel. Tahaks naisi kaitsta, aga mitte Liisa Pakosta eestvedamisel. Tahaks eestikeelset haridust ausse tõsta, aga noh, Kristina Kallas… Nii need vajalikud võitlused hääbuvadki.

Eesti 200 algatusele võib ju allkirja anda, aga projektiparteid usaldada küll ei tasu.

Uued Uudised