Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti eurosaadik: Kaja Kallas tantsib ringtantsu Putiniga

-
06.11.2022

Alles see oligi, kui Kremli vassivate ja valetavate propagandakanalite ülekanded õigusega lõpetanud reformierakondlik võim hakkas äkki ise andunult tsiteerima hüsteerilist kirjaoskamatut  Skabejevat tõe pähe, et salvata Martin Helmet, kelle nime seal räpase suuga pruugiti.

EKRE esimees oli nimelt osutanud sellele, et ei ole õige õigustada kõiki Eesti valitsuse läbikukkumisi (rekordiline inflatsioon, ulmelised elektrihinnad, migratsioonikriis jne) Ukraina sõja ja Putini sepitsustega. Kui peaminister Kaja Kallas oleks Helme sellise faktipõhise ja loogilise seisukohaga leppinud, ei oleks tal enam midagi vastata jultunud riigikogu saadikute rumalatele küsimustele. Sest läbikukkunud peaministri maailm toetub kahele vaalale: absoluutselt kõiges on süüdi üle-eelmine valitsus ja Putini sõda.

Täna aga ilmus vene Delfis eurosaadik Yana Toomi mammutlugu „Propaganda, Kreml ja Kaja Kallas“.

Ilmselgelt ei hakka Eestit ennaktempos venestava valitsuse juht seegi kord Kremli euroesindajaga riidu kiskuma, sest Eesti põhivaenlased ei ole ju ei Kreml ega Putini eurovooder, vaid eestlased. Aga kui Toom otsustas päris räigelt rünnata isiklikult Kaja Kallast, siis sellel on kindlasti lisaks naiselikule kadedusele olemas mingi sügavamgi põhjus peale selle, et New York Times nimetas järgmise NATO peasekretäri tõenäoliseks kandidaadiks Kallast, ja mis veel hullem – Eesti esindajat. Toomi on alati ajanud marru Eesti ükskõik mis edusammud rahvusvahelisel areenil, aga eestlase NATO peasekretäriks saamine oleks juba tema isikliku „vene maailma“ lõplik kokkuvarisemine. Ta põlgab kogu südamest eesti riiklust, keelt ja inimesi – ja nüüd selline löök EV ersatskodaniku vundamendi pihta!

Toom nimetab valeks peaministri sõnu sellest, et Venemaa provotseeris energiakriisi, millega võitleb nüüd kogu Euroopa. „Miks meie peaminister peab eurooplasi kergeusklikeks mäluta idiootideks?“ küsib keskerakonna eurosaadik ja väidab, et Venemaa käitumine on vaid üks paljudest energiakriisi põhjustest.

„Esiteks tantsib reaalsust moonutav Kaja üht ringtantsu Trumpi, Putini ja kõigi fake news armastajatega, õõnestades Eesti helget palet… Teiseks süüdistades kõiges Venemaad, ähmastab Kaja teiste kriisi panustanud poolte vastutust… Kolmandaks „kõiges on süüdi Venemaa“ ja „Putin sööb lapsi hommikusöögiks“ tüüpi avaldused annavad Kremlile infoettekäänet paljastada „valelikke eurooplasi“ – ja keegi lõpuks usub venemaalasi, sest Kremli väited osutuvad ootamatult õigeks,“ kirjutab Toom.

Siin ütleb banaalseid kujundeid armastav eurosaadik hoogu minnes kogemata ka tõe välja, sest Putin sööbki ülekantud mõttes ukraina lapsi ka lõunaks ja õhtusöögiks juba aastaid, eriti palju aga alates 24. veebruarist. Okupeeritud Ukraina alade laste massilised röövimised vanematelt ja äraviimine Venemaale, laste vägistamised alates 4-aastastest, sajad pommide all hukkunud väiksed ukrainlased – jah, nad on konkreetselt inimsööja Putini ohvrid. Aga Toom ongi kannibalide advokaat ja sõber, olgu see Assad, Solovjov või Putin. Tema vaimukus lõhnab Butša järele, ta võiks oma kultuurituse näitamist natukenegi ohjeldada.

Selles, et kolmandik Ukraina elektrijaamu on enne talve puruks pommitatud, et suurim tuumajaam on hõivatud, ei olegi Toomi arvates Venemaa teene.

„Head propagandat ei eksisteeri, isegi kui see on eesti peaministri propaganda,“ järeldab Yana Toom, kes ise on aastakümneid tegelenud eestivastase propagandaga, juhtides selliseid estofoobseid väljaandeid, nagu tabloid „Denj za dnjom“, kohalike kesikjedinorosside „Stolitsa“ ja pajatades regulaarselt Kremli fašistlikes saadetes.

Aga see, et ta ründas nõnda peaministrit Kaja Kallast, on isegi hea: me veendume järjekordselt, et meie sotsliberaalsed politikaanid ja nende Toomi pidevalt upitav peavoolumeedia ei puutu omi, sest Toom ei ole ju Eesti patrioot Martin Helme, vaid ootab tarbetu eesti keele väljasuremist koos eestlaste ja nende väikse tülika riigiga.

Selles mõttes on Kaja Kallas ja Yana Toom liitlased.

Ivan Makarov