Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti hakkab abistama Ukraina haavatuid. Tore, aga mis sai ülekoormatud haiglatest?

-
28.02.2022
Ka Eestis arvati maskid kõikvõimsad olevat. Pilt on illustratiivne.
© UU

Sajaprotsendiliselt tervitatav on Ukraina haavatute ravi Eestis, aga paraku paljastub siit järjekordne vale, sest koroonakriisi ajal katkestati isegi plaaniline ravi, sest võimsust väidetavalt polnud. Kust see nüüd tuleb?

BNS kirjutab: Regionaalhaigla traumakeskus on vajadusel valmis vastu võtma ja ravima sõjavigastustega kannatanuid Ukrainast.

“Meie traumakeskuse erakorralise meditsiini spetsialistid ja kirurgid on kogenud ja omalt poolt valmis tegema kõik võimaliku sõjas vigastatute aitamiseks,” ütles Regionaalhaigla ülemarst-juhatuse liige Peep Talving.

Tema sõnul on mitmed Regionaalhaigla kirurgid ja erakorralise meditsiini arstid osalenud missioonidel ja praktiseerinud ka haiglates, kus sõjavigastused ja muud sarnased traumad on igapäevatöö.

Paraku on Eesti avalikkust juba pikka aega kostitatud juttudega ülekoormatud tervishoiusüsteemist.

“Meie OMA rahvast on koroona ettekäändel ahistatud ja diskrimineeritud, on piiratud inimeste osalemist ühiskondlikus elus, pole lubatud spordisaalidesse, sauna, laste pidudele, suusamägedele ja liuväljadele. Kõike seda põhjendusega, et meil on koroona ja haiglate võimekus on viimasel piiril. Sellel ettekäändel on oluliselt piiratud haiglates ka plaanilist ravi. Inimesed, kes on kannatamatult oodanud oma operatsioone jäetakse ravita. Ikka sellel põhjusel, et koroonahaiged on haiglad üle koormanud ja haiglatel pole seetõttu võimekust muu raviga tegeleda,” kirjutab EKRE Riigikogu saadik Kert Kingo.

“Ja nüüd… ei mingit koroonat, ei mingit haiglate ülekoormatust?! Mis te arvate, kui usutav see koroona “probleem” nüüd tundub? Kui usutavad te nüüd olete, kui varsti jälle vanade argumentidega inimesi diskrimineerima hakkate ja plaanilisest ravist ilma jätate?” lisab ta.

Veelkord: Ukrainat peab aitama, aga valitsuse silmakirjalikkus on ikka masendav küll. Ja vaevalt et meil plaanilist ravi ootavad inimesed on rahul sellega, et neile ikka abi ei anta.

UU