Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Eesti inimesel on valida, kas uskuda riigivõimu ja meediat või oma silmi-kõrvu

-
02.11.2022
Ametliku info järgi Vene kodanikud Eestisse ei pääse ja neid siin ka pole, peale elamisloaga rahva. Tallinnas aga liiguvad Vene numbritega autod.
© UU

Nõukogude ajal oli anekdoot inimesest, kes palus arstil välja kirjutada prillid ja kuuldeaparaadi, sest reaalsus ei klappinud raadiost ja telekast kuuldava ja nähtavaga. Tänase päeva erinevus tollasest ajast on see, et kui tollal pidid kõik kohad täis olema, aga olid tühjad, siis praegu peaks kõik tühi olema, aga on täis.

Alustuseks ehitamisest. 31. augustil kirjutas Delfi Ärileht: “Ehitusturg jaheneb, üha rohkem projekte lükatakse edasi”, 9. juunil kirjutas Äripäev “Raivo Rand: aasta lõpus näeme ehitusturul katastroofi” ja selliseid artikleid leiab meedias küllaga – paraku linnapildis sellist asja küll silma ei paista, pilt on vastupidine.

Näiteks Tallinn-Väikeses pole ehitusbuum raugenud ei koroona ajal ega ka ehitusmaterjalide Ukraina sõja aegse kallinemise taustal – praegu lammutatakse Türi tänava lõpus massiliselt nõukogude-aegseid hooneid ja kerkivad uued elumajad, sama toimub naabruses Pärnu maanteel Kalevi peatuses, kus kerkib suur korterite ja äripindadega keskus, ning mujalgi. Talinn ehitab apokalüptilistest ennustustest hoolimata hoogsalt edasi.

Teine selline kahtlaselt minimalistlikuna kujutatav eluala on sisseränne. Peaminister Kaja Kallas alles aasis Riigikogu infotunnis, et EKRE olevat 2015. aastal ennustanud massisisserännet ja küsis retooriliselt, et kus need massid nüüd olevat. Ukraina põgenike sisserände puhul opereeritakse vaid arvuga 38 000, mis tähistab ajutise kaitse saanute arvu, samas kui välisminister Reinsalu tunnistas, et tegelikku ülevaadet ukrainlaste sisserändest polevat kellelgil. Isegi Eestist edasi lääne poole minejate arvu aluseks on vaid nende poolt piiripunktis öeldud lubadus.

Samas aga on linnapildis massimigratsioon selgelt nähtav – neegrid on juba linnaliinibusside roolis, rääkimata südapäeval Järve keskuse juures liikuvatest suurtest aafriklaste kampadest. Vene keel on valdav nii Kadriorus, Reidi teel, Pirita rannas kui ka mujal üle linna, ka kohtades, mida varem peeti eestlaste elualaks. Umbkeelsed slaavlased on vallutanud teenindusfääri, ehitusplatsidel kõlab vaid vene keel, ühistranspordis ja avalikus ruumis on eesti keelt üha harvem kuulda, kasvab kuuldavate keelte rohkus… Kõiges selles võib Tallinnas ringi liikudes ise veenduda.

Nii ongi Eesti taas ENSV, kus ajakirjandusest ja võimukandjatelt kuuleb ühte, silmaga näeb ja kõrvaga kuuleb teist.

Uued Uudised

Pildid: Eestis ei olevat massimigratsiooni.

Ehituses tulevat aasta lõpuks katastroof. Türi tänaval lammutatakse vanu hooneid ja ehitatakse uusi.