Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti jaoks on väga piinlik, kui peaminister Kaja Kallas suhtleb Soome kolleegiga meedia kaudu

-
12.06.2021
Praegune olukord kisub peaministri näo krimpsu. Pilt on illustratiivne.
© UU

“Ma vaid korraks mainin Kaja Kallase pöördumist läbi ajalehe Helsingin Sanomat Soome peaministri poole. See pöördumine tekitab minus piinlikkust. Suutsin algul lugeda vaid mõned laused. Selline mõte tekkis, et las see olla, mööduvad päevad ja inimesed unustavad.

Vaadake, sellises stiilis kirju kirjutavad inimesed neile inimestele, kelleni reaalsuses ei küündita. Tavakodanik kirjutab sedasorti kirja ministrile, presidendile, poliitikule, kellega ta niisama kokku ei satu.

Need inimesed, kellel on autoriteet, võimalus, pädevus, oskus, kohustus, pöörduvad isiklikult selle inimese poole, kellele midagi öelda tahetakse. Kahe riigi peaministrid peavad suutma need asjad omavahel ära klaarida.

Kaja Kallas peaks suutma oma mõtte otse ametikaaslasele selgeks teha. Läbi meedia seda tehes näitab ta, et ta on kusagil lihtrahva seas ja hüüab sealt kõrge kuninganna poole. Tavaliselt need sõnad adressaadini tegelikult ei jõuagi. Need on siis mõeldud läbi meedia teistele näitamiseks, mida olukorrast arvatakse. Ise ennast peaministrina sellisele positsioonile taandades alandab ta ennast ja oma rahvast.

Probleem, et eesti pered on lahus, on ilma viirusepiirangutetagi täiesti ebanormaalne. See, et isad on lastest eemal kasvõi ühe nädala, ei ole õige. See probleem oleks tulnud Eesti valitsusel juba aastaid tagasi vaikselt ja tõsiselt tööd tehes lahendada.

Palgalõhe kahe riigi vahel oleks pidanud meie iseseisvuse ajal juba niipalju vähendatud saama, et eestlased ei peaks Soome riiki ehitama.

Eelmise kriisi ajal küüditas Reformierakond oma käpardliku juhtimisega kümned tuhanded inimesed Eestist minema. Praeguse kriisiga järgivad nad sama mustrit.

Sellesama erakonna juht läheb nüüd läbi meedia Soome peaministri suunal jalgu trampima: lubage meie inimesed oma riiki leiba teenima, sest meie riigis ei ole see võimalik.

Kasvõi nina maas nohisedes tuleb oma tööd teha ja riiki juhtida. Nii et ka kõige madalama palgaga inimene selles riigis elatud saaks. Kaja Kallas pole selleks võimeline.”

Renee Riisenberg, EKRE liige Soomes