Eesti kaitsejõud on rünnaku all, kuid mitte Venemaa, vaid oma valitsuse poolt

Arvamus,
- Updated
©Scanpix
Tulevikus marsivad liberaalsete võimutegelaste eest mööda algul NATO liitlased ja hiljem Vene väed, sest oma sõjaväe kavatsevad need tegelased ilmselgelt ära kaotada. Pilt on illustratiivne.

Viimased päevad tõid halastamatuid uudiseid – Eesti Kaitsevägi kaotab oma 103-aastase orkestri, koondab kaplanid ja kärbib veel mitmelt poolt, rääkimata sellest, et kaitsekulutusi tõmmatakse järgnevatel aastatel üleüldiselt kokku. Eesti on nagu Lähis-Ida, kus Hamas-Reformierakond kõmmutab Kaitseväge.

Nädala lõpus kutsus kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem enda jutule kaitseväe orkestri ülema kapten Simmu Vasara ning teavitas, et alates 1. septembrist on orkester täies koosseisus koondatud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Riigieelarve strateegias pidi iga ministeerium leidma enda seest kärpekohti, niisamuti edastas kaitseminister Kalle Laanet Reformierakonnast Eesti kaitseväele, et kaitsevägi peab järgima valitsuse riigieelarve strateegias kõikidele riigistruktuuridele seatud tegevuskuludest kokkuhoiu eesmärki, vahendab BNS.

Alles pool aastat tagasi oli veel võimul valitsus, mis kavatses Kaitseväge ja Kaitseliitu jõudsalt arendada, kusjuures eriti tugevad plaanid olid EKRE-l, kes nõudis kaitsekulutusteks 2,6% SKP-st ning rannakaitse, keskmaa õhutõrje ja soomusjõudude võimekuse kiiret tõstmist.

Pruukis vaid Kaja Kallasel ja ja Reformierakonnal võimule naasta, kui Eesti kaitsevõimekus sattus kohe löögi alla. Tundub, et Ühtse Venemaa koostööpartneri Keskerakonna ja Venemaa rahapesu “maha maganud” Reformierakonna ühisettevõtmine on meie riigikaitse teadlik nõrgestamine – kaitseväelastel ei lubata enam isegi vormis liikuda.

Ansipi ja Ligi valitsemise ajal likvideeriti sõjaväeluure ja nüüd on Laaneti suust kuulda ka juttu ajateenistuse kaotamisest – Kremlil on siin kindlasti oma kasulikud idioodid, kui mitte päris agendid.

Kaitseväe orkestri kunagine liige, klarnetist ja dirigent Toomas Vavilov ütles, et sõjaväeorkestri tähtsaim ülesanne on anda kaitseväele kui tohutule jõule hing, sest ilma hingeta ei saa.

«Hingetu jõud ei ole motiveeritud ehk jätkusuutlik. See ei ole minu püüe ilusaid sõnu teha, muusikaga laetud jõudu on intelligentsed väejuhid läbi ajaloo tundnud ja rakendanud. Kaitseväe orkestris ei ole mitte ainult muusikud, vaid nad on ka täisväljaõppega sõjaväelased. Nad on väga head muusikud ja orkestri tase on väga-väga kõrge. Sinna saada, tuleb läbida väga raske ja kõrge konkurss. Eelmine kevad valmistasin ette magistrante, kellest kaks said sinna tööle, mõned jäid ukse taha. Ta on väga kõva ajalooga orkester. Mul on nendega väga tugev side olnud. Mul on sellest väga kahju,» ütles Vavilov.

Ilmselt kavatseb Reformierakond Eesti kaitsevõimekuse üldse välja suretada, kuid seejuures kõrvaldatakse eelnevalt vaimne tugi ehk omad pillimehed ning Kaitseväe vaimulik teenistus. PortoRollo valitsuse korruptiivne tegevus kisub juba riigireetmise suunas – juba ammu on hoiatatud, et Reformierakond võib tänu VEB Fondile ja pankade rahapesule Kremli “konksu otsas” olla.

Üheks selle tulemiks võib olla käimasolev rünnak kaitsekuluste pihta. Igal juhul muutub Kaja Kallase ja Jüri Ratase ühistööst Eesti kaitsevõime üha nõrgemaks.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused