Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti kaitsevägi, ohvitser Mraz, paljunenud hobused ja BLM-i matemaatika

-
16.02.2023

Postimees avaldas kaitseväe juhataja reageeringu EKRE esimehe teravale kriitikale.

„Kaitseväe juhataja kindral Martin Herem ironiseeris lahtise tekstiga Konservatiivse Rahvaerakonna esimehe Martin Helme Postimehele antud intervjuu üle, milles too väitis, et Eesti kaitsevõime on Ukrainale relvastuse andmise tõttu vähenenud,“ kirjutab leht.

Ilmselt tuleks meie kaitseväelastele 9. mail EV riikliku vormi kanda mitte soovitanud Her M. Kutuzovil reageerida mõjuka ja erudeeritud poliitiku poolt tehtud kriitikale mitte lahtise teksti, vaid lahtise peaga. Siis saaks ta vast isegi aru, et kui raskerelvastus antakse teisele riigile üle, siis jääb kahureid vähemaks, mitte ei sigine juurde. Kui just mitte kasutada BLM-i matemaatikat. Ja kui suurtükke on vähem, siis kaitsevõime ikka väheneb, mitte ei kasva.

„Vale – Jutt või koera sitt. (Helme kihelkond),“ kirjutas Herem sotsiaalmeedias kommentaariks härra Helme väidetele.

Teadmiseks meie väga intelligentsele kaitseväe juhatajale: spetsiaalselt tema jaoks oli keegi Jaroslav Hašek kirjutanud järgmist – „Härra kapral, sitaga loopimine on muidugi enam-vähem veenev argument, kuid intelligentne inimene ei tarvita sääraseid sõnu, kui ta on ärritatud või kui ta tahab kellelegi karvu karata.“

Seal raamatus kirjeldatakse igasuguseid sõjardeid, kes olid samuti halvasti kasvatatud ja mitte just mõttehiiglased, nagu oli näiteks leitnant Dub.

See, et kaasaegse Eesti kaitseväe juht arvab, et mida vähem suurtükke, seda paremini on Eesti kaitstud, pole ajaloos üldsegi uus olukord ja on kirjeldatud tollessamas Šveiki raamatus:

„Ešeloni ülemaks oli staabi poolt määratud reservist tulnud ohvitser doktor Mraz. Säärastesse narridesse ülesannetesse pandi alati reservist tulnud ohvitserid. Doktor Mrazil polnud taolisest ametist vähematki aimu. Vaguneid lugedes jäi tal ikka üks vagun puudu, kuigi ta oli eraelus olnud reaalgümnaasiumi matemaatikaõpetaja. Peale selle ei läinud viimases jaamas vagunitekaupa esitatud meeste arv kokku Budejovice jaamas pealelaaditud meeste arvuga. Kui ta pabereid vaatas, paistis talle – võta või jäta -, et kaks välikööki on ülearu. Kui selgus, et hobused on ešelonis arusaamatul viisil paljunenud, tõusid tal ihukarvad püsti. Ohvitseride nimekirjas jäi tal kaks kadetti puudu. Polgu kantseleis, mis asus esimeses vagunis, otsiti kogu aeg ühte kirjutusmasinat taga.“

Äkki nii on lood ka meie kahurväega.

Ivan Makarov