Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti Pank rikub valedega oma mainet

-
02.11.2022
Eesti Pank
© UU

Kaja Kallase valitsus algatas juba ammu propagandakampaania, kus kogu hinnatõus seostatakse ainult Ukraina sõjaga, kuigi esimesed tapvad elektriarved jõudsid inimesteni juba kaks-kolm kuud enne Vene agressiooni ja EKRE hoiatas järsu hinnatõusu eest eelmise aasta septembris volikogu avaldusega.

BNS vahendab: Eesti Panga värske analüüsi järgi oli 2022. aasta esimeses pooles tööturu olukord väga hea, seda ka hoolimata majandusšokist, mille vallandasid Venemaa kallaletung Ukrainale ning sellega seotud hüppeline energiahindade tõus.

Nii arvab Eesti Pank Kaja Kallasega sarnaselt, et poleks sõda, poleks ka hinnatõusu, kuigi Eestis kerkisid elektrihinnad kõrgustesse juba mullu aasta lõpus. Just elektrihinnad on mõjunud Eesti majandusele laastavalt.

Selline ühekülgne analüüs ei tee keskpangale au, sest Ukraina sõda pole ainus ja ilmselt mitte ka peamine energiahindade tõusu põhjus – selleks on ka rohepööre, millega hävitatakse fossiilkütustel põhinev odav energeetika ning minnakse üle taastuvenergeetikale, milles aga pole veel mingeid hästitoimivaid ja jõukohaseid alternatiive senistele energiaallikatele.

Eesti Pank pole kliimavõitluslojaalselt rohepöörde tagajärgi kunagi oma analüüsides kasutanud, millele on osutanud ka mitmed EKRE saadikud. Nii pole panga analüüsid ka realistlikud.

Uued Uudised