Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti presidendiametnike salatsemine on rahva suhtes lugupidamatu

-
14.02.2023

On arusaamatu, miks kaks viimast presidendiameti täitjat hakkasid mingil hetkel arvama, et nad teevad, mida tahavad. Ka selliste otsuste puhul, mille jaoks oleks vaja midagi rohkemat, kui seda on esindusfunktsioonide täitja pisike mandaat.

President Alar Karis ütles Vikerraadio saates “Välistund”, et Eesti Vabariigi 105. aastapäeval on oodata Eestisse kõrget riigijuhti.

“Kui see aeg kätte jõuab, siis ka see vastav teade tuleb. Kuigi meil ei ole ju tavaks olnud, et meie sünnipäeval käivad kõrged väliskülalised. Aga eks tavad ka ju muutuvad. Ja kui tullakse kohale, siis eks see ole ka ju märk sellest, et meist peetakse lugu ja tahetakse ka meie sünnipäeva koos tähistada,” ütles Alar Karis.

Siinkohal tuleks täpsustada, et riigi aastapäev ei ole ei riigi kõrge ametniku isiklik sünnipäev ega isegi mitte roosiaias korraldatav tasuta söömapidu rikastele. See ei ole sündmus, kus oleks kohane, kui mingil hetkel hüütakse „Surprise!!!“ ja suurest tordist hüppab välja vahune striptiisitar.

Ei ole soliidne hämada, ei ole riigimehelik etendada antud juhul mingeid „Madridi õukonna saladusi“, sest suurriigi riigi juht ei ole mingi üllatusmuna, ja seda veel Euroopas toimuva verise sõja ajal. Eesti kodanikel on õigus teada presidendikantselei sellistest plaanidest, veel lahkunud Mihhail Gorbatšov kuulutas välja glasnost ehk avalikustamise, aga meie riigis taasiseseisvuse neljandal kümnendil ikka veel salastatakse riigivaraste vempe 70 aastaks ja tehakse välisriigi juhist põrsast kotis. Teades meie praeguse võimu ehk Alar Karise tööandjate kombeid on ju ka karta, et korraldatakse just enne Riigikogu valimisi mingit võimsat reklaamiaktsiooni peaministri erakonnale.

Meelde tulevad muudki Kadrioru salatsejad: Kersti Kaljulaid läks kõigile ootamatult, nii et ka välisministeeriumil polnud halli aimugi, külla Putinile, kutsudes sõjakurjategija Eestisse külla. Too õnneks ei tulnud, sest tal on kombeks reisida, väike hambuni relvastatud nuhkide, snaiprite ja eriüksuslaste armee kaasas.

Kuid nüüd hakkad vägisi mõtlema sellele, kes on siis see välisriigi juhist „kinder surprise“, keda oodatakse enne suurt pidu maialt neelatavas Kadriorus? Kes teab… Seda enam et üks Alar Karise nõunikest on tuntud kui endine KGB kaastöötaja.

President lõpetagu see salatsemine ja kandku enda ülalpidajale rahvale artikuleeritult ette – kes on tulemas Eestisse selle rahva riigi aastapäeval ja kulul just enne otsustavaid valimisi. Ja mille nimel astutakse traditsioonidest nõnda kõrvale.

Või kelle kasuks.

Ivan Makarov