Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti riigipea läks Afganistani reetnud Bideni ülistamisel üle igasuguse piiri

28.08.2021
President Kaljulaid suundub ilmselt tagatubadesse, vaatamaks üle pakkumisi edaspidiseks tegevuseks. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Olukorras, kus USA-d ja kogu läänemaailma on Afganistanis tabanud täielik katastroof, leiab liberaalist Eesti president Kaljulaid ülistavaid sõnu Kabuli fiasko korraldanud president Bidenile.

Rääkides Joe Bideni presidendiks olemisest, ütles Kaljulaid, et Biden on selle koolkonna poliitik, kes teeb poliitikat selleks, et maailma paremaks teha, vahendab ERR presidendi intervjuud Diplomaatiale.

“Poliitikutel on kombeks nautida iseennast, aga Biden tunneb presidendirolli täitmisel vastutust oma rahva ja maailma ees. Ta ei tõuse hommikul üles: “Vahva, olen president. Küll on tore!”, vaid: “Ma olen president. Mida ma saan teha, et minu riigil oleks parem ja teistel ka?”

Enesetapuründaja korraldatud plahvatuses Kabuli lennujaamas sai viimastel andmetel surma üle 170 inimese, nende seas 13 USA sõjaväelast. Kogu maailm on mures Afganistani naiste olukorra, riigis algatatud massirepressioonide ja Talibanile jäetud kõrgtehnoloogilise sõjatehnika pärast, mis on kokkuvõtlikult kõik Bideni taandumispoliitika vili.

Poola, Ukraina ja mitmed teised Ida-Euroopa riigid on mures sellepärast, et Nord Stream 2 gaasijuhe seab Lääne-Euroopa sõltuvusse Vene gaasitarnetest ning lõpetab transiidi läbi Ukraina – sealgi võttis Biden maha president Trumpi kehtestatud sanktsioonid, reetes nii oma liitlased.

Biden ei mõtle ei Ameerikale ega maailmale, vaid oma vasakpoolsete ideede ellu viimisele – muidu poleks ta pisut enam kui poole aastaga maailmale nii palju halba teinud. USA president mõtleb hommikuti pigem sellele, keda uuel päeval üksi jätta või kõrvale tõrjuda.