Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Eesti suurim valimiseelne salasobing: Jüri Ratas saab presidendiks!

-
26.10.2022
Jüri Ratas on macho!

Jüri Ratas on üks Eesti silmapaistvamaid poliitikuid, ja see ei ole öeldud irooniaga. Kuid alljärgnev tekst võib irooniat sisaldada küll.

Alustagem aga faktidest: täna enne keskpäeva avaldas ERR loo „Ratas: reformierakonna ja EKRE kukepoks on omavahel kokku lepitud“.

Pealkirjas on küll pisuke viga: EKRE on poliitiline raskekaallane ja ei saaks kukepoksi isegi imiteerida mitte, sest ka kõige väiksem valearvestus (ja kiusatus seda teha oleks ju suur) – ja oravate valimisnimekirjas on rebitud äärtega auk ning haiglates enne koroonat mitu kohta muidulamajatega hõivatud. No milleks karistada tublisid arste sellise patsiendiga, nagu Valdo Randpere?

Sellegipoolest on härra Ratase läbinägelikkus hämmastav, sest sobing Kallase ja Helmede perede vahel on tõesti olemas! Selline emerpeekas, et Ratase keskerakond ja Jedinaja Rossija on oma Etkari paktiga lihtsalt poisikesed.

Tekkib muidugi küsimus, kuidas Jüri Ratas sellest kokkuleppest täna teada sai. Loomulikult on keskerakonnal kuulus selgeltnägija omast käest võtta – ja see pole mingi Nõia-Ints või Pendli-Endel, isegi mitte Igor Mang, kes väestas Taavi Aasa ajal Tallinnas äärekive väikse papi eest, vaid Ilona Kaldre ise, kes on ju geenius, sest ise mitte eesti keelt osates tegi keskerakonnas ja linnavalitsuses karjääri ja nüüd nägigi selle reformi-ekre kübaratriki läbi. Tal on selgeltnägemisest lausa silmakesed kogu aeg natuke punnis, nagu punnitaval siilil. Aga pangem tähele – siilil, mitte kukel ega oraval.

Reformierakonna ja EKRE salasobing aga puudutab tegelikult isiklikult Teid, hea Jüri Ratas. Mõlema partei geniaalne plaan seisnes selles, et lõplikult uputada Teie abil keskerakond ja pärast valimisi tagandada presidendi kohalt pinksi mängivat ja lastele muinasjutte lugevat vanaisa ning pidades Riigikogus kiirkorras presidendi ennetähtaegsed valimised, anda see koht Teile, härra Ratas, sest Teie olete sellele kohale kõige imposantsem variant. Selleks ka kõik see etendus, mille te nimetate teadmatusest „kukepoksiks“. Ärge enam oma heategijaid nõnda alahinnake.

Ärge nüüd arvake, et Teie helge tuleviku kohta oli kokku leppida kerge. EKRE ladvik pidi mitu kuud kuulama Jürgen Ligi roppuste saatel Kaja Kallase suust, et kõik ekrelased on venelased ja nende vanavanaemadki olid putinistid. Et põuases suves ja Põhjamaade jõgede kuivamises on süüdi Putin ja üle-eelmine valitsus – ja-jah, härra Ratas, Teie valitsus! KK lubas võtta suure kulbi ja EKRE vanemad liikmed elektrimolekuleid täis toppida, et nad saaksid infarkti, ja tema isa veel lisas, et noor Martin käib Lenini mausoleumis nutmas ja näeb unes Hitlerit. Ja kirjutas sellest pika loo intellektuaallehes Postimees – venelastele tasuta, eestlastele aga väikse papi eest.

Ja Teie, härra Ratas, nimetate seda kukepoksiks? Seda tehakse ju Teie nimel!

Kokkuleppe kohaselt jääksite Te rohkem EKRE jagu, sest olete ju eestimeelne inimene, ilus tugev  heteromees, kes oleks võinud seriaalis „17 kevadist hetke“, kus juudid mängisid nii venelasi kui ka saksa fašiste, kehastada Štirlitsit Tihhonovist paremini. Reformierakonnal oleksid Teile niikuini Teie jaoks vastuvõetamatud tingimused, mis on seotud feministeeriumis kohustusliku katseaja töötamist ja LGBT aasta aumärgi auga väljateenimist. Justnimelt AUGA, härra Ratas!

Aga tulles tagasi selle juurde, et Te pidite oma presidendikarjääri nimel keskerakonda meelega põhja laskma, siis sellega saite Te lausa hiilgavalt hakkama. Toom on nii paadunud estofoob ja kremljad, teie eksid Repinski ja Stalnuhhin niivõrd jultunud tüübid, Kotka nii ahne tädi, Reps nii masendav kuju, Tallinna venekeelne linnavalitsus ja volikogu nii korrumpeerunud ja eestivastased, et eestlaste mõõt ongi täis ning kesikute reiting olematu.

Selleks ongi kogu see, nagu Te suvatsesite väljenduda, „kukepoks“, et Teie asuksite järgmisel suvel Kadriorgu elama. Veel üks detail, millest Te ei tea – tänutäheks reformierakonnale Eesti üleujutamise eest Venemaa kodanikega tagastab Kreml meile EV presidendi auraha originaali, ja Teie saate sellega kroonitud, ehk saate taasiseseisvunud Eesti esimeseks legitiimseks presidendiks.

Kurb, aga sobingul on ka üks klausel: sotside fraktsioon täies koosseisus tuleb vallikraavis uputada. Aga vaevalt et keegi meist hakkab sellepärast nutma. No on ju nii, härra Jüri Ratas?

„Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles ERR-i veebisaates “Otse uudistemajast”, et Reformierakonna ja EKRE valimiste-eelse kukepoksi on need kaks parteid ise kokku leppinud, kuid valija näeb selle läbi. Ratas prognoosis, et valimisvõiduks märtsikuistel riigikogu valimistel piisab 23–26 mandaadist, mida läheb püüdma ka Keskerakond,“ kirjutab ERR.

Hea Jüri Ratas, see oli küll hea nali. Nagu ka see, et selle „kokkulepitud kukepoksi“ idee saite te ju oma fraktsiooni tigeda pilguga nõunikult, kes kirjutas sellest emotsionaalselt ülesköetuna samuti ERR-is. Arusaadav, sest ta ise teatas ajalehes, et tal on mitu vaimuhaiguse diagnoosi, aga ta ju ka kandideerib, hea keskerakonna esimees! Kas te arvate, et iga neljas EV kodanik on vaimuhaige, et teie erakonna poolt hääletada?

Meenub hea aastatetagune vene meem: psühhiaatriahaigla ja plakat sellel: „Me hääletame Putini poolt!“

Võtke kindlasti kasutusele.

Balthasar Russivan Makarov