Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Eesti valitsus ja rahvas vajaksid energeetikanõunikku. Aga kas elektriräkit teda kuulab?

-
23.08.2022
Auveres on järgmine kobarkäkk. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Indrek Neivelt kirjutab sotsiaalmeedias: “Tundub, et soomlastel käib inimeste ettevalmistus talveks.  Mul on ettepanek, et peaministril võiks olla energeetikanõunik.”

Neivelt jätkab: Minu arvates on siinpool Soome lahte peamine probleem, et meil ei ole energeetika alal selget liidrit. Sellist inimest, keda inimesed usaldavad ja kes ütleks, et lühikeses plaanis (kuni aasta) teeme me seda ja seda, keskpikas plaanis (3-5 aastat) neid tegevusi ja pikas plaanis (10+ aastat) ehitame… Ja kes ütleks, et meie eesmärk on inimeste toimetulek ja ettevõte konkurentsivõime.”

Kas see oleks võimalik? Kui riigis on juba täieline reaalne elektriräkit, Kallaste/Veskimäe maffia, kuidas peaks siis üldse võimalik olema neile selge visiooniga nõunikku määrata?

Küsimus on ju, KAS ja KEDA nad üldse Eestis kohapeal kuulavad?? Ei ühtki sisulist asjatundjat, Arvi Hamburgi või TTÜ energeetikaprofessorit Alar Konistit või Indrek Neivelti jt nad ei kavatsegi kuulata.

Kas see pole tõesti meile veel selgeks saanud?

Nende selja taga on Brüsseli rohe- ja energiapoliitika väidetavad direktiivid. Ja isegi kui need ei sunni EV rahvale elektrit 4000 eurot mWh müüma, keerutavad nad välja õigustuse just nii ja veel kallimalt müüa.

Kas te, rahvas, arvate, et me saame ausa ja ratsionaalse mõtlemisega veel midagi teha, lootuses, et see räkitile kohale jõuab? Olukord on ammu selline, et ei saa.

Ainus võimalus asjade muutmiseks on rahva sekkumine oma tahte avaldamiseks sellisel moel, et Kallas ei saaks enam koertega eriüksuslasi neile kallale ajada.

Martin Helme on andnud intervjuu “Peaministrina viiksin Eesti välja nii elektribörsilt kui ka CO2 kvootide süsteemist”. Meil ei ole vaja päästa Kallaste räkiti raha, meil on vaja päästa eesti rahvas. Ja see on juba KATEGOORILINE IMPERATIIV.”

Ülla Vähk