Eestis ähvardatakse ukrainlasi… ja need on Kersti Kaljulaidi “meie inimesed”

Arvamus,
- Updated
©UU
Nii nad siin tegutsevad… Pilt on illustratiivne.

Kui EKRE nõudis küüditatute mälestusküünalde jalaga peksjate karistamist vaenuõhutamise pärast ja riigireetur Deniss Metsavase masti sovjetliku taustaga inimeste täiendavat uurimist enne riigiametitesse määramist, ütlesid tollane president Kersti Kaljulaid ja peaminister Jüri Ratas: ei tohi, need on “meie inimesed”.

Ja nüüd teevad need “meie inimesed” võõras riigis seda, mida Putin Ukrainas. “Mees ähvardas ja solvas Tallinnas Pirita rannas ukraina keeles kõnelenud põgenikke, sündmuse salvestus on hakanud laialt levima Ukraina sotsiaalmeediakanalites, vahendas Postimees.

Videolt on näha, kuidas pudelist õlut joov mees ukrainlannasid vene keeles verbaalselt ründab. “Te veel hakkate vene keelest aru saama, sellest saab teie jaoks armastatuim keel, olendid…,” ütles mees ja lisas juurde arvukalt venekeelseid roppusi.”

Nüüd on paanika lahti, aga needsamad “meie inimesed” on ju saanud pidevalt turgutust otse riigilt, kes ei luba sovjetvenelasi ohuna vaadata. Kapo poeb nahast välja, tõestamaks, et “viiendat kolonni Eestis ei ole”, politsei arvas 9. mai eel ka sinimustvalge lipu võimalike provokatsioonitööriistade hulka (et venelased näeks – ka eestlastel hoitakse silm peal) ja muidugi kaitsevägi, kes sundis noori mehi 9. mail vormist loobuma.

Kõigi Eesti peavooluväljaannete, eriti Delfi ja Postimehe venekeelsed keskkonnad on juba ammu kohaks, kus putinistid saavad vabalt sappi pritsida ning ka ETV+ on pannud pikalt mõtlema, et kas see ikka on rahvusringhääling või on mõni keelu saanud Vene kanal sageduse kaaperdanud. Ja kui kuulata ühistranspordis siinsete venelaste igapäevajutte, siis mingit respekti selle riigi vastu, mis peaks neile justkui uueks kodumaaks olema, selles kogukonnas ei tunta.

Ning sellises olukorras, kus Putini “kaasmaalased” aktiviseeruvad (Katri Raiki Narvas korjatakse punatanki kaitseks allkirju), tõi Kaja Kallase valitsus Eestisse 45 000 ukrainlast (enamik venekeelsed), arvestamata, et sel moel tuuakse ka Ukraina konflikt siia üle. Kas valitsus, politsei, kapo ja muud vastavad institutsioonid kunagi ei kaalu ka õigete asjade puhul (sõjapõgenikke vastuvõtt) võimalikke negatiivseid tulemeid? Sest kui siin ka mölluks läheb, tuleb neilsamadel põgenikel edasi liduda ja kuhu? Rootsis on araabia-aafrika migrandid juba vihased, sest vasakliberaalne ühiskond aitab nende poputamise asemel ka ukrainlasi ja see ei mahu mustadele-tõmmudele priviligeeritutele hinge.

Lisaks kõigele käib Eestis edasi ka Reformierakonna algatatud hoogne venestamine: IT-sektor nõuab uuelt valitsuselt Vene IT-spetsialistide Eestisse kinnistamist. Kas need “spetsialistid” astuksid vahele, nähes oma rahvuskaaslasi Pirita rannas ukrainlannasid mõnitamas?

Eesti saab nüüd Ukraina sotsiaalmeediakanalites kuulsaks ja kindlasti mitte positiivses võtmes, nagu Javeline kinkides. Liberaalsete valitsuste, eriti Reformierakonna algatatud venestamine on Eesti juba sedavõrd venemeelseks muutnud, et ukrainlased ei saa siin ennast enam turvaliselt tunda.

UU

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused