Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eestis väljendub polariseerumine peavoolupoliitika ühisrindes EKRE vastu, kuid seda on tunda paljudes protsessides

-
05.02.2024
Ainult üks erakond seisab Eesti eest!
© UU

Üleilmastumine annab ennast ka Eestis üha enam tunda ja mitte heast küljest, mida näitas Gaza sõja puhkemine, kui siingi avaldati meelt nii Iisraeli kui Gaza toetuseks. See polariseeris ühiskonda tuntavalt, kui Eesti vasakpoolsed läksid kaasa juudivastaste loosungitega, Gaza toetuseks hakkasid tegutsema siinsed välismaalased (Tartu itaallasest baariomanik) ning kohale tulid ka islamistide emissarid, riik ja konservatiivne leer aga jäid rohkem Iisraeli poolele.

Polariseerumine on Eestis väga tuntav, kuid väga ilmeka pildi Ameerikas toimuvast andis emeriitprofessor Kevin MacDonald (USA) Postimehes. Ta rääkis: “Ma ei usu, et vasakpoolsed lubaksid Trumpil presidendiks saada. Teda vihatakse – te ei kujuta ette, kui intensiivne on see vihkamine. Nad peavad teda Hitleri reinkarnatsiooniks ning et ta on kõige kurjem ja korrumpeerunum inimene maailmas. Inimesed juba räägivad, et lahenduseks oleks tema valimistelt eemaldamine. Aga selline on praegu Ameerika poliitika. See on täiesti polariseerunud. Teise partei inimestega ei ole võimalik rääkida. Nad ei räägi sinuga, nad ei kuula sind. Mitte üheski küsimuses ei ole enam ühiskonnas konsensust.”

Ühendriikides toimuv polariseerumine on tõenäoliselt vasakpoolsete (demokraatide) algatatud, sest just nemad on oma ideoloogiates kõige paindumatud, kalduvad kõige kiiremini oma poliitiliste vastaste represseerimise nõudmiseni ja on ka võimule pääsedes kõige sagedamini demokraatia verre uputanud. Ameerikas algas nende nõiajaht juba enne Trumpi presidendiks saamist ning aastal 2020 ohverdasid nad Ameerika linnad põletajatele, et enne valimisi Trumpi juhitav riik riik kaosesse paisata. Mustanahalisi kasutatati lihtsalt ära ja eriti räige oli see, et iidoliks tõsteti retsidiivne kurjategija George Floyd. Ameerika aga laguneb nii osariikide, piirkondade, rasside, rahvuste, poliitika kui ka palju muu põhjal ning ollakse tagasi aastas 1861, kui olid Põhi ja Lõuna ning algas Ameerika kodusõda.

Ameerika pole ainus selline koht, ka Euroopa Liidus toimub polariseerumine, kõigepealt liberaalsete-vasakpoolsete ja konservatiivsete riikide vahel (Brüssel versus Ungari ja Poola), aga ka riikide sees. Eestis on polariseerumine samuti käimas ja seda umbes samas võtmes, mis Trumpi puhul. Paljud on valmis laskma Reformierakonnal majandus maani maha lammutada, rohepöördega ühiskond laostada, abielu ära pilastada jne – peaasi, et EKRE võimule ei saaks.

Kevin MacDonaldi kirjeldus “Teise partei inimestega ei ole võimalik rääkida. Nad ei räägi sinuga, nad ei kuula sind. Mitte üheski küsimuses ei ole enam ühiskonnas konsensust” hakkab levima ka Eestis ja taas on algatajateks siinsed liberaalid ja vasakpoolsed, kes välistavad koostöö EKRE-ga. Neil on oma globalistlik maailmavaade (mis on Eestis uus) ning nad levitavad Eestis ka “uusväärtusi”, seega sallimatust teiste suhtes genereerivad just need jõud, kes impordivad siia lammutavaid ja hävitavaid võõraid vaateid, seisukohti ja mentaliteeti. Leppimatud on nad ennekõike rahvuskonservatiivse maailmavaate vastu, mis tahaks hoida ja säästa seda, mis on säästmist väärt.

Seega ei toimu lõhenemine tegelikult mitte ühiskonna sees, vaid selle on tinginud võõra mentaliteedi sissevedu alates ühinemisest Euroopa Liiduga, mis on siia võõrideoloogilised tüliseemned külvanud. Tinglikult võib öelda, et võõrliigid (igas mõttes) on hakanud välja tõrjuma neid, kelle juured on Eesti mullas.

Eesti on vasakliberaalses hulluses veel äärmuslikul tõusuteel, samas kui Lääne-Euroopas tundub pendel tagasi langevat. Ehk suudavad rahvusmeelsed jõud Eestit hoida, kuni see hullumeelsus kaob.

Uued Uudised