Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eestlaste eest varjati rahvuspõhiselt Solarise ümbruse ohtlikkust

14.02.2022

Eestlased on võrreldes venelastega ebavõrdses olukorras, sest eestlasi ei hoiatata teatud kategooria kurjategijate eest.

Eelmise aasta detsembris avaldas ERR-i venekeelne uudisteportaal uudise, mida ma tollal  eestikeelses sõsarportaalis küll ei leidnud ja mlle tõlkisin UU jaoks: „Peetri külas hammustas mees oma meeselukaaslast“ (В деревне Пеэтри мужчина укусил своего сожителя).

Tõlgin: „Neljapäeval läksid Peetri külas eramajas tülli kaks koos elavat meest. Nagu teatas Põhja prefektuuri pressiteenistus, toimus konflikt kahe elukaaslastest mehe, 43 ja 32- aastase vahel. Selgus, et vanem mees hammustas oma partnerit, tekitades talle trauma. Politsei pidas kinni 43-aastase mehe. Nooremapoolsem mees toimetati kiirabiga haiglasse. Tüli ajal olid mehed purjus“. No ja kuidas näeks selle ametliku ja samateemalise politsei pressiteenistuse uudise pealkiri meie peavoolumeedias? „Ärev päev Peetri külas: vana p… hammustas oma kaaselajast nooremat p…. purjuspäi sandiks ja toimetati haiglasse“. Aga ei olnud üldse mitte mingit eestikeelset uudist.

Täna, sõbrapäeva hommikul kell 7.05 avaldas vene Delfi krimiuudistes loo „Суд вынес приговор мужчине, который изнасиловал своего знакомого в парке у торгового центра Solaris.“ Läksin eesti Delfisse, et riigikeeles läbi lugeda, aga võta näpust: eestasi jälle säästeti sellisest infost. Mis siis ikka, tõlgin jälle.

„Kohus tegi otsuse mehe kohta, kes vägistas oma meestuttava kaubanduskeskuse Solaris kõrval pargis. Teda vägistas teine talle tuttav mees. Eelmise aasta juulis osutus üks Rävala puiesteel elav mees kuriteo tunnistajaks. Rohelises tsoonis Rävala 11 maja ees vajus üks mees teise mehe peale, toppis sõrmed talle pärakusse ja siis astus temaga sugulisse vahekorda. Intsidendi pealtnägija sai aru, et seks toimub ilma teise poole nõusolekuta ja helistas politseisse.“ Selle uudise edaspidine lugemine on rus.delfis tasuline, aga ma ei annaks sentigi selle eest, et saada teada rohkem üksikasju toimunud jälkuse kohta.

Peavoolumeedia veenab meid päevast päeva selles, et näiteks lapse jaoks on kõige ohtlikum koht traditsiooniline perekond. Lisagem siiski ka haljasala Peeter Rebase loodud Solarise keskuse juures südalinnas, kus toimus selline, vabandage mind, ebatraditsiooniline asi. Aga see-eest avati sealsamas Solarises hiljuti vikerkaarenäitus sellest, kuidas heterod Eestis homosid taga kiusavad. Homoseksuaalid, tajudes, et nad on sisuliselt (süva)riigi kaitse all, enam ei hoia ennast tagasi, ei häbene ega tseremoonitse. Siinsed paremini informeeritud venelased oskavad seda karta, eestlased paraku mitte. Ilmselge rahvuspõhine ebavõrdne kohtlemine.

Ivan Makarov