Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eeva Helme: nelja miljoni euro katuserahade jagamine segavat Eesti arengut, samas kui kiirtestide hange ületas turuhinna viie miljoni võrra

21.11.2022
Eeva Helme
© UU

Viimase nädala jooksul on olnud märgata mitu kriitilist atriklit seoses katuserahade jagamisega. Tänane Postimehe juhtkiri on eriti dramaatilise pealkirjaga: “Katuseraha jagamine segab Eesti kui terviku arengut!”

Katuserahasid jagatakse eelarvest 4 miljoni euro eest. Kordan: 4 miljonit! Nagu mäletate maksab maksumaksja kinni täiesti ilma asjata ehitatud LNG kai kogu tema ilus ja võlus – 34 miljonit! Kiirtestide hange koolidele ületas turuhinna 5 miljoni võrra. Estonian Air läks pankrotti vaatamata riigi 85 miljoni eurosele abile.

2022. aasta alguse seisuga oli riigiabi registris kajastuvast 4,1 miljardi euro suurusest toetusest elektri- ja soojatootjate kätte jõudnud enam kui miljard! Või meenutame, kuidas Eesti Energia käis Ameerikas nagu Kiir Moskvas – 51 miljonit tuulde!

Hiljuti korraldati Ugala teatris riigiametite tippjuhtidele koolitus, mille maksumus oli 1000 eurot inimese kohta. Kulu maksumaksjale kokku 60 000 eurot. Lisaks kulutused seoses ööbimisega, mis lisandusid iga asutuse eelarvest.

Neid niisuguseid näiteid võibki tooma jääda ja samal ajal kirjutatakse tõsimeeli valmis artikkel, et katuserahade jagamine pärsib Eesti elu edenemist. Ometi on see raha eelarvest üks kõige läbipaistvamaid üldse. Igaüks saab kontrollida, kes antud summa jagas, kellele see läks ja mida selle eest tehti.

Need saadikud, kes saavad ajakirjanduselt pika pai, et nemad niisuguse räpase asjaga ei tegele, ei ole ilmselt pikka aega Tallinnast väljas lihtsalt käinud, või ei loegi muid uudiseid, kus endast pole juttu.

Mõne kogukonna projekti jaoks pole reaalselt võimalik saada mujalt raha. Omavalitsuste eelarved on nii pingelised, et seda pealinna inimene üldse ei kujutagi ette. Alati on aga võimalus osa katuserahast eraldada nt naiste varjupaigale, vähihaigetele, lastehaiglale. Just nii tegid nt EKRE saadikud mõned aastad tagasi, jagades 300 000 eurot võrdselt nende kolme asutuste vahel.

Pärssis see siis riigi arengut?!

Eeva Helme, EKRE