Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ei ole enam Savisaare ajad: ärplev Jüri Ratas ei näe muutusi Tallinna poliitilisel maastikul

23.08.2021
Nüüd läheb küll märki ütlus, et pada sõimab katelt, ühed mustad mõlemad.
© Uued Uudised

Keskerakonna esimehe Jüri Ratase sõnul ei lähe konkurentide plaan Keskerakond Tallinnas võimult tõrjuda läbi – seda kinnitades aga toetub poliitik minevikule, mitte hetkeseisule. Pigem varjab tema bravuurikus hirmu, et “kambakas” õnnestubki.

“Öeldakse, et suuri laevu saadab kajakate kisa. Keskerakonna puhul peab see paika – oleme vanim ja suurim erakond Eestis. Poksiringis mees-mehe vastu võideldes meid ei murra, sestap tuleb oponentidel jõud koondada,” märkis Jüri Ratas. “Aga meenutagem, et seda on proovitud varemgi, kuid tulemuseta. Keskerakond pole murdunud.”

Ratas unustab, et Keskerakond võttis võimsad positsioonid Edgar Savisaare ajal, kes on on taandunud ega oma erilist mõju. Pärast Savisaart on parteist saanud tavaline liberaalne erakond, mida räsivad korruptsiooniskandaalid ja mis on üleriigilises mastaabis kukkunud kolmandale positsioonile.

Just korruptiivsus võib Keskerakonnale võimu maksma minna – tallinlased on tüdinenud pidevatest skandaalidest, millest viimaseks suurimaks oli Porto Franco, millele on järgnenud rida pisemaid. Paljud eestlased eemalduvad Keskist ka Ratase isikliku reeturlikkuse pärast, kes lõhkus eelmise valitsuse ja võttis rahvalt referendumi.

Keskerakonnal ei ole enam Batja-Savisaart, on libe Ratas ning korruptantidest Korb ja Reps. Kindlasti jäävad erakonna selja taha paljud Tallinna venelased, aga mitte enam massiliselt.

Kui Ratas ütleb, et Keskerakonda on varemgi püütud murda, siis vastukaaluks võib öelda, et KE on varemgi nii ärbelnud – Jaanus Karilaid on mitmeid kordi lubanud EKRE kas taltsutada või põrmu paisata, aga rahvuskonservatiivid on neist populaarsuselt kõvasti ees ja selline positsioonide jaotus ilmselt jääbki.

Jüri Ratas tundub endiselt elavat Savisaare aegades. Kõlvart on Tallinna mitte-venelaste seas kõva nimi, aga ta ei ole Edik, ta on Miša. Keskerakonnal tuleb võimulpüsimiseks kõvasti vaeva näha ja Ratase bravuurikus seda ei asenda.

Mis aga puutub kambakasse, siis sellega on tõesti raskusi, kui reformierakondlane Kristen Michal ründab teisi opositsiooniparteisid seosetu mulaga “hügieenivastastest”. Selliste meestega luurele ei minda.