Einasto: Globaalse tarbimisühiskonna aeg on otsakorral

Arvamus,
- Updated

Tänapäeva globaliseeruv massiühiskond on unustanud paljud inimkonna püsimajäämiseks vajalikud põhimõtted, arvab professor Rein Einasto. “Tarbimisühiskond kaasneva pillava elulaadi ja kasvava hedonismiga ei saa olla kestlik heaoluühiskond,” kirjutab ta Postimehes 1.

Rein Einasto kirjutab:

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Maailm on Einasto sõnul jõudnud punkti, kus suurriikide poliitika peab paratamatult tegema muutuse, et oleks võimalik seni saavutatut säilitada. Vastavad visioonid aga puuduvad.

Kaos ja juhitamatus “laieneb ja süveneb ülerahvastatud Lõunast üle kogu Euroopa Põhjala heaolumaadeni,” kirjutab Einasto. “Oleme aru saanud, et eetilised põhiväärtused – roheline ellusuhtumine, üldinimlik hoolivus ja õiglus ühiskonnas tervikuna – määravad inimkonna ellujäämise.”

Ajaloos toimub areng tsükliliselt, rõhutab Einasto. Senisele globaliseerumisele peab järgnema kogukonnastumine, omanäoliste kultuuride uus eneseleidmine, “säilitamaks paikkonna looduse ja rahvuskultuuride mitmekesisust”. Einasto viitab Eesti põhiseaduse preambulile, mille kohaselt meie riigi missioon on eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilitamine läbi aegade.

Ühtlasi materdab Einasto Venemaaga sõlmitavat piirilepingut. “Kas see tähendab okupatsiooni seaduslikku tunnustamist, sellega leppimist ka teistes riikides?” küsib ta ja jõuab järeldusele: “Minna agressoriga lepingut sõlmima on hullem reetmine kui Keskerakonnale etteheidetav leping Putini Venemaaga. Tundub, et Eestis on võim vaimu täiesti minetanud. Sellega on võimatu leppida!”

________

  1. Rein Einasto: üleilmastumise faas saab läbi, algab väikeste võidukäik. (Postimees)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused