Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

EKRE poliitikud: kuhu on jäänud Kaja Kallase lubatud erakorralised 380 miljonit kaitsekulutusteks?

-
22.02.2022
Peaminister lahendab kõiki oma toiduahela sigadusi ühe soovitusega: kaevake kohtusse. Ise teab ta seejuures, et hädalistel pole selleks mingeid võimalusi.
© Uued Uudised

Juba siis, kui peaminister Kaja Kallas hõikas maha 380 miljoni euro eraldamist kaitsekulutusteks, rääkisid asjatundjad, et see raha oli nagunii juba plaanides sees ja valitsusjuht lubas selle ainult ettepoole tõsta. Nüüd on aeg mööda läinud, aga superrahastust pole endiselt, samas kui Venemaa täristab relvi.

“Möödunud kuul lubas Kaja Kallas erakorraliselt suurendada kaitsekulutusi lähiaastatel mahus 380 miljonit eurot. Nüüd aga olnud kuu aega vaikus ja polegi teada, et kui kiiresti seda raha suunatakse ja täpselt kuhu. Seega tundub taas, et Kaja Kallas proovis võtta poliitilist punktivõitu valitsuskriisi ajal ilma, et tal oleks tegelikku soovi parendada Eesti kaitsevõimet. Samas mis siin imestada – Reformierakonna kunagine kaitseminister Ligi soovis ajateenistust kaotada. See õnneks ei läinud läbi. Samas läks tal toona läbi sõjaväeluure hävitamine. Täpselt nagu Kreml kindlasti soovis,” kirjutab sotsiaalmeedias EKRE saadik Euroopa Parlamendis Jaak Madison.

EKRE Riigikogu saadik Helle-Moonika Helme täpsustab: “Tegelikult on Kaja Kallas selle 380 miljoniga avalikkust täielikult eksitanud. Avalikkusele jäeti mulje, nagu oleks praeguseks julgeolekukriisiks valitsus eraldanud täiendavalt lisaraha, mida saab kasutada kohe. Reaalsus on aga nutmaajavalt valelik nagu kõik, mida see valitsus teeb. See 380 miljonit on juba varasemalt neljaks aastaks kaitsekuludele ettenähtud summa, mida pole tegelikult olemas. See on vaid paberil, kui plaan.

Nüüd siis räägiti, kuidas seda raha tõsteti keerulise julgeolekuolukorra tõttu ettepoole. Tegelikult võeti valitsuse reservfondist selleks aastaks 15 miljonit selle tulevikuraha arvelt ja kõigest 2,7 miljonit sellest läheb kaitsekuludele, ülejäänu kulub küll välisministeerumile, küll siseministeeriumile.

Küsisime selle kohta korduvalt ka Kaja Kallaselt erinevates riigikogu formaatides. Algul valetas nii et suu suitses, kuidas nemad eraldasid täiendavalt vahendeid jne. Küsisime, et kui on täiendav raha, siis kust see tuleb, et riigikogu ei tea sellest midagi, ei ole me lisaeelarvet vastu võtnud, riigikogust pole see rahaeraldus läbi käinud, nagu seaduse kohaselt peaks olema.

Siis hakati hämama sellest nelja aasta kaitsekulutuste eelarvest, mida ettepoole tõsteti. Küsisin ise, et kuipalju siis selleks aastaks seda raha on, siis tuligi välja, et mingist 15 miljonist käib tegelikult jutt. Küsisin, et aga kuidas see raha siis eraldati, kust see tuli, millise rea pealt? Siis tuli vastus, et valitsuse reservfondist. Ja siis paljastati Kaja Kallas veelkord, kui ta pidi tunnistama, et 2,7 miljonit sellest läks tõesti laskemoona ostuks.

JA KÕIK! Nii et see 380 miljoni jutt on puhas vale! Propagandistlik trikk, millega taheti jätta avalikkusele mulje, et praegune valitsus hoolib meie julgeolekust ja astub ka vastavaid samme.”