EKRE Sõprade Klubi Facebookis — rõhk on sõnal “sõbrad”, mitte erakonna ametlikul lühendil

Arvamus,
- Updated
©REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File
A man poses with a magnifier in front of a Facebook logo on display in this illustration taken in Sarajevo

Populaarses suhtlusportaalis Facebook asub hetkel 6306 liikmega suletud grupp EKRE Sõprade klubi, mille puhul maksaks arvestada, et kõik selles keskkonnas toimuv, avaldatav ja kommenteeritav pole siiski Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga otseselt seotud. Ehk siis rõhk on pigem sõnal “sõbrad”, mitte lühendil EKRE.

Kahjuks seostatakse kõike EKRE Sõprade Klubis toimuvat just erakonnaga, kuigi mingit otsest seost pole, tegu on pigem fänniklubiga. See on paraku tekitanud olukorra, kus administraatorite tegutsemisest hoolimata avaldatakse seal seisukohti, mida vasakliberaalne meedia oma suures EKRE-vihas püüab just nimelt rahvuskonservatiividele külge pookida. Pean silmas just “… (keegi) ahju!” stiilis arvamusi ja ebaviisakat kõnepruuki. Kuigi üldjuhul pole selliste postituste puhul tegu EKRE liikmetega, annab see siiski võimaluse vihjata — näete, millised tigedikud need rahvuskonservatiivide toetajad on!

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Olen ise piltlikult öeldes suuresti EKRE Sõprade Klubiga üles kasvanud, sinna palju oma seisukohavõtte postitanud, saanud kiita ja laita. Ma pole kunagi ise kommentaaridega kaasa läinud ega oma oponentidele vastanud, tõtt-öelda ma isegi ei loe neid oma lugude alt. Lihtsalt seetõttu, et mitte minna kaasa puhkevate vaidlustega, sest kui keegi sulle vihaselt vastab, tekib ikka tahtmine vastata ja nii satudki vaidluste karussellile. Postitan siiski vaid selleks, et inimesi mõtlema panna, ka vastaseid.

Nende aegade jooksul, mil ma klubi liige olen olnud, olen märganud muutusi arvamusavalduste kvaliteedis. Varem tundusid EKRE sõbrad rohkem rahvuskonservatiivide moodi olevat ja ilmselt on neid nüüdki klubis küllaga. Samas aga tundub, et on lisandunud päris palju vaenulikke tegelasi, kes provotseerivad, esitavad probleeme kahtlaste nurkade all, valavad teadlikult õli tulle — täpsemalt öeldes üritavad klubi tegevust diskrediteerida. Nad võivad pärit olla nii rahvuskonservatiivide poliitiliste ja ideoloogiliste vastaste hulgast, aga miks mitte ka “süvariigi” palgalehelt? Kuivõrd EKRE Sõprade Klubi liikmete postitusi lahakse kurjalt kõikvõimalikes sallivusklubides, siis võib eeldada, et sellel keskkonnal hoitakse pilku kõvasti peal. Ka Delfi korjab oma paskvillide tausta sageli just klubi lehelt.

Mida ma soovitaks EKRE Sõprade klubi liikmetele? Esiteks, ärge võtke suvalisi klubi lehele tehtavaid postitusi kui erakonna seisukohti, isegi kui neid teevad EKRE liikmed — erakonna ametlikud seisukohad kajastuvad tema pressiteadetes ja omas meedias. Erandiks on muidugi see, kui keegi vahendab klubi lehele mujalt võetud EKRE ametlikku infot. Isiklike postituste  puhul tasub teada, et ka erakonnaliikmetel on õigus oma seisukohtadele, mis iga kord ei kattu üks-ühele ametliku seisukohaga — rahvuskonservatiivid tunnustavad sõnavabadust, mida kahjuks kiputakse ka meie ühiskonnas üha enam kokku pigistama.

Kui te ise postitate, siis mõelge, kelle sõprade klubis te olete — ärge heitke varju rahvuskonservatiivsele maailmavaatele, eriti ebatsensuurse kõneviisi või räigete üleskutsetega, mida EKRE ei toeta. Mis aga puutub avaliku väitluse kirjutatud ja kirjutamata reeglitesse, mida aktsepteerivad ühiskondlikud normid, siis nende piires maksab ikka EKRE hüüdlause: “Andke tuld!” Seda nii kooseluseaduse, massiimmigratsiooni kui ka muude Eesti omariiklust, eesti keelt ja kultuuri hävitavate nähtuste vastu sõna võttes.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna leiab Facebookis aadressil :

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused