Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Elu sõjaka naabri kõrval

-
03.07.2024
Maakaitsepäev Narvas

Reformierakonna liidrid on pannud Eesti väga raskesse olukorda. Riiki on sisse lastud viies kolonn, mis koosneb enamuses Donetski ja Luganski oblasti venemeelsetest ja -keelsetest elanikest. Ära on antud praktiliselt kogu relvastus ja laskemoon, mida pole võimalik lähiaastatel asendada. Venemaa eliit on koondunud Putini ümber, sest lääneriikide uste sulgumisel, pole neil teist võimalust. Samuti võimaldab sõda neil enneolematult rikastuda.

Putin on nagu nurka surutud kuri elukas, kes saab väga hästi aru, et kaotada ta ei tohi, see tähendaks tema lõppu. Seega võib Putinilt kõike oodata. Vene eliidi hinnangul oleks kõige tõenäolisem sihtmärk Eesti või Läti. Rakendatakse juba tõestatud skeemi: FSB korraldab ühe väidetavalt neonatside režiimi poolt rõhutud riigi vene keelt kõnelevate elanike abipalve Kremlile; vastuseks ületavad piiri Vene väed, vallutades mitu linna, näiteks Eestis Narva. See võimaldab Putinil testida, kas alliansi riigid on tõesti valmis riskima kolmanda maailmasõja esilekutsumisega mõne ruutkilomeetri pärast Venemaa piiri lähedal.

Nad ei riski sellega, arvavad paljud Moskvas. Nende arvates on lääs väsinud ja lõhestunud, USA president Joe Biden ja Euroopa liidrid nõrgad. Nad satuvad paanikasse ega tee midagi, mis veelgi õõnestab nende usaldusväärsust nende riigis ja kogu maailmas. Putin võib isegi sel aastal alustada rünnakut, et õõnestada Bideni tagasivalimise võimalusi. President Alar Karis lubas muidugi vaenlase juba piiri taga hävitada. Ainult, et ei tea, millega?

 

Mati Kuklane, EKRE juhatsue liige