Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Ema ja isa tühistamine lastekaitsepäeval Terevisioonis

-
01.06.2022

Lastekaitsepäeva tähistatakse juuni esimesel päeval ja täna toimub Eestis mitmeid lõbusaid ja õpetlikegi üritusi. Lapse üks suurimaid õigusi on õigus emale ja isale. Kuid me elame kummalisel ajal, kui neid mõisteid üritatakse kaotada isegi ankeetidest.

Lastekaitsepäeval ja ükskõik mis muul päeval tuleks lapsi kaitsta ka nende eest, kes üritavad võtta neilt ema ja isa. Kahjuks ei öelnud täna hommikul ETV stuudiosse tulnud õiguskantsleri laste ja noorte osakonna vanemnõunik Margit Sarv mitte ühtegi korda ei sõna „isa“ ega sõna „ema“. See-eest lausus 20 korda sõna „vanemad“.

Milline enesekontroll!

Kas tegemist on mingi foobia või kuhugi süvariiklikku ametijuhendisse kirjutatud nõudega, sellest tahaks kuulda meie õiguskantslerilt Ülle Madiselt endalt. Ka selle ametkonna töötajatel on ju samamoodi olemas emad ja isad, ja ametnikud ise on neid lapsepõlves kindlasti just nii kutsunudki.

Ma ei hakka siin rääkima eesti kirjandusest, lauludest, isamaast ja emakeelest, seda võiksid ja peaksidki teha hoopis teised inimesed.

Ärge olge tühistajast ametnikud, olge inimesed.

Vähemalt lastekaitsepäeval.

Ema on kõige liigutavam asi kõigest, mis on olemas maailmas. Ema tähendab andestamist ja ennast ohvriks toomist“ – Erich Maria Remarque.

Ivan Makarov