Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Erakonna poolt esinumbriks pandnud Kairet Remmak-Grassmann vabastagu koht rohkem hääli saanud Andres Raidile  

-
24.10.2021
Kairet Remmak-Grassmann.
© UU

Pühapäeval teatas Kairet Remmak-Grassmann, et lahkub Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast, kuid jääb Tallinna volikokku, mis on täiesti ebaeetiline otsus.

Nimelt sai Remmak-Grassmann (nr 1250) 237 häält, samas kui samuti EKRE nimekirjas Pirital kandideerinud Andres Raid (nr 1252) sai 426 häält. Remmak-Grassmann sai sisse tänu erakonnale, kes paigutas ta nimekirjas esikohale.

Nüüd aga teatas Remmak-Grassmann, et on otsustanud jääda Tallinna linnavolikokku. “Jään linnavolikokku seisma Pirita inimeste eest, kes mind usaldasid ja kes mulle oma hääle andsid. Ma ei soovi, et linnaosa kaotaks volikogus ühe mandaadi ning ma ei taha, et volikogu koht läheks erakonnale, mis ei jaga neid väärtusi, mida mind toetanud piritalased õigeks peavad,” selgitas Remmak-Grassmann.

Koduerakonna reetnud Remmak-Grassmann arvab, et tal on õigus endale krabada kohta, mille ta sai tänu erakonnale, kes teda kõrgelt hindas ja nimekirjas ettepoole pani. Tema võit on erakonna, mitte ainult tema oma. Nüüd oleks eetiline anda koht Andres Raidile, keda toetasid peaaegu kakssada piritalast rohkem kui teda.

Kindlasti oli palju neid, kes andsid hääle isiklikult Remmak-Grassmannile, aga kindlasti on palju ka neid, kes andsid hääle EKRE-le tema kaudu. Sama käib ka Kadrina valla reeturi Siim Umerovi kohta, kelle heas tulemuses oli suur roll EKRE-l, kelle tuules ta volikogusse purjetas.

Mis aga puutub teise lahkujasse ehk Urmas Siimonisse, siis ka temast ei peaks erakonnal kahju olema – üsnagi vägivaldne tegelane, kui otsustada ühe nüüdseks kadunud postituse järgi.

UU