Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Erameedia müüb Eesti presidendi kõnet, kaup on küsitava kvaliteediga

-
05.11.2022

EPL+Delfi avaldas reede õhtul president Alar Karise kõne Eesti politsei 100. aastapäeva tähistamisel ERMI-is.

Tegemist on tasulise looga, seega müüb erameedia maksumaksjatele seda, mille eest loovutab seesama maksumaksja kõhu arvelt 6 miljonit aastas. Erameedia on saanud riigilt korduvalt toetust ja vaatamata sellele äritseb riigipea kõnega.

Tasuta saab lugeda vaid kolme esimest lauset:

„Head politseinikud ja piirivalvurid! Kallid sõbrad! Üks 5-aastane poiss teatas hiljuti emale, et suureks saades läheb tema tööle politseinikuks. Miks? „Sest siis ma saan autoga kihutada.“

See on juba sümptomaatiline: alles käis Alar Karis lasteaias lugemas pisikestele lugusid presidendiraamatust ja isegi tegi lastele nalja, et teate, mille poolest erineb presidendi auto tavalisest autost? Selle poolest, et presidendi autot saab poest koos autojuhiga.

Kas pole naljakas, et inimest saab osta komplektis autoga? Eriti kui võtta arvesse, et Tallinnas on paljud Bolti juhid neegrid. Ja miks ei võiks neeger juhtida ka presidendi autot, meie president ei ole ju rassist? Seega saaks osta presidendiautot poest koos neegerjuhiga.

See, et president on riigi vanaisa rolli täiesti sisse elanud, on muidugi armas. Keegi peab ju lapsi lõbustama, Otto-Triin istub ju kinni. Aga sealjuures peaks mõtlema ka oma põhiauditooriumi ehk laste turvalisuse peale. Alar Karis mõtlebki:

„Ilma usutava võimeta avastada ja tõendada õiguskorra rikkumised, ei püsi meie õigusriik püsti. Seesama õigusriik on eeltingimuseks kogu ühiskonna toimimisele, alates sellest, et korruptsioon ei lämmata ettevõtlust ja välisinvesteeringuid, kuni selleni, et lapsed julgevad õhtul trennist või muusikakoolist koju jalutada,“ ütles riigipea.

Ja mitte sõnakestki sellest, et kodus võib lapsi oodata näiteks väääääga kohmakast piltnikust võõrasisa. Meie president, kes nii armastab lapsi, ei puuduta seda teemat, mis juba kaks nädalat raputab ühiskonda ja millel on riigitegelase võimaliku pedofiiliajuhtumi kinnimätsimise maik man õiguskaitseorganite poolt. Lauri Leesi juhitud koolis ahistas üks õppejõud aastaid lapsi, ja kõik seda teadsid. Mingi Brasiiliast siia imporditud pensionieelikust Pele laadne toode Getulio magatas vägisi noori eesti jalgpallitüdrukuid, aga ikka jookseb vabalt ringi, nagu mingi üleskeeratav mägioinas, kuigi oma kodumaal oleks sealsete seaduste järgi saanud aastaid vanglat – tingimusel, et kannatanud lapse omaksed ei oleks teda enne politseid kätte saanud ja ära lintšinud. Nii seal tehakse küll. Aga meie siin oleme sallivad, usume sellesse, et erinevus rikastab, olgu või vägisi ja „rikastagu“ või meie lapsi.

Aga pedofiilide ringkaitse riiklikul tasemel ei ole see teema, mis Alar Karise arvates võiks PPA-d kõnetada.

Ja mitte sõnakestki sellest, et ei tohiks ju taasiseseisvunud Eesti riigis 2022. aastal olla võrdsematest võrdsemaid, ei tohiks olla korrumpeerunud partokraatiat, valetavat peaministrit, Pentus-Rosimannust, diktatuuri, raadiosaadete keelamist jne.

Ei sõnakestki sellest, et PPA on lasknud riiki võib-olla 50 tuhandele põgenikule lisaks kusagil 100 tuhat venekeelset ei-tea-keda. Ja president ei hüüata õiglases vihas, et kuhu te, kuradid, seal piiril vaatate? Mis te nüüd, Alar Karis on viisakas inimene, kogunisti teadlane, ta ei taha mitte kellegagi tülli minna.

Presidendi portaalis võib tema kõne kokkuvõtet lugeda tasuta, ja seal saab jällegi imestada selle üle, kui saamatud ametnikud töötavad tema kantseleis. Tsiteerin:

„Riigipea sõnul võetakse sageli kergemeelse iseenesestmõistetavusega, et politseinikud ja piirivalvurid peavad siseturvalisuse eesliinil alati vastu. „Me ei tohi pidada seda normaalseks või lubatavaks. Ka missioonitundest tehtav töö peab olema õiglaselt tasustatud ja ei tohiks viia inimest läbipõlemise äärele või sellest veelgi kaugemale,“ rõhutas ta.“

Selle kokkuvõte autorid ei jälgi üldse, mis neil trükki läheb. Ülaltsiteeritu kohaselt see, et politseinikud ja piirivalvurid peavad turvalisuse eesliinil alati vastu, ei ole normaalne ega lubatav.

Ja mis kaasautor pikib riigipea kõned täis sovetisme a la „eesliinil“? Seda väljendit kasutati kõigi kompartei juhtide, kolhoosidirektorite ja teiste stagnantide sõnavõttudes veel sagedamini, kui EV siseministeeriumi kommunikatsiooniosakond kasutab oma üllitistes sõna „sidusus“.

Meie piirivalvurid on tõesti eesliinil, aga politseinikel tuleb tegutseda ikka rohkem tagalas, kas pole nii?

„Aina vähemate töötajatega ei saa täita aina rohkemaid ülesandeid, ole sa kuitahes digitaliseeritud ja innovaatiline,“ tõdes president Karis. „Mulle näib, et politsei on liiga õhukeseks hööveldatud. Politseinikud ja piirivalvurid teevad aastas kuni 135 inimese jagu ületunde. Veel 150 töötaja puudumist kompenseerivad abipolitseinikud, igati tublid ja hakkajad. Kuid – vabatahtlikkusele ei saa ehitada sisejulgeolekut,“ ütles Karis.

No ja kus härra president oli, kui politseid „liiga õhukeseks hööveldati“, kui löödi õiguskorral kargud alt? Kui toimusid kõik need ametikohtade omadele kättemängimised, igasuguste kuninglike hüvede ja privileegide määramised?

Kas ta ei olnud mitte riigikontrolör?

Aga nagu siis ei saanud aru, et Alar Karis oli riigikontrolör, nii ka praegu ei saa aru, et ta on president.

Ivan Makarov