Erik Boltowski: Dimitri Medvedevi avameelsustest sotsiaalmeedias

Arvamus,
ERIK BOLTOWSKI

Saidil VKontakte (mis on Facebooki vene analoog), hakkas Vene Föderatsiooni julgeoleku nõukogu aseesimees Dimon, nagu teda vene rahvas pilkavalt kutsub, avameelitsema. Postitus koristati kiiresti, väidetavalt kümne minuti jooksul, ära. Ilmselt kas Kremli pressiesindaja Peskovi või Putini lähimate kaastöötajate poolt. Vene telesaadete juht Ksenia Sobtšak jõudis postitusest teha aga screenshoti ning nüüd on Venemaa endise presidendi, peaministri ja Putini lähima sõbra isiklik ja poliitiline hingeelu kõigile imetlemiseks.

Medvedevi postitus algab paatosliku vene-nõukogude patriotismiga:
“…Mitte kellelgi ei tohi jääda kahtlust, et saatuslik viga, mis tehti üheksakümnendate alguses, saab parandatud, mitte mingeid suveräänsuse paraade ei tule enam mitte kunagi ja kõik rahvad, mis asustasid kunagi suurt ja võimsat Nõukogude liitu, hakkavad taas elama sõbralikult üksteisemõistmises. Selle jaoks me ei säästa ei jõudu ega vahendeid. Me juba alustasime liikumist selle teel. Peale Kiievi ja kõigi Väikevenemaa(vene keeles nn. Malorossija) territooriumide vabastamist natsionalistlikest bandedest, kes jutlustavad nende poolt väljamõeldud ukrainlusest, saab Venemaa taas ühtseks, võimsaks ja võitmatuks nagu tuhat aastat tagasi muistse Vene riigi ajal. Pärast seda, ühtse Moskva juhtiva käe all, slaavi rahva juhtimisel, läheme me järgmisele sõjakäigule, et taastada oma kodumaa piirid, mis teatavasti ei lõpe mitte kusagil.”

Medvedevi mõttekesed Venemaa olemusest on tõelised pärlid. Tema võtme-teesid: Gruusia peab kuuluma Venemaale. Gruusiat pole mitte kunagi eksisteerinud, ning see tuleb (uuesti) okupeerida. Ka Kasahstan olevat “kunstlik riiklik moodustis”.
Alles hiljuti oli VF julgeoleku nõukogu aseesimees Medvedev see, kes ähvardas läänemaailma tuumarelvaga. Ida-Euroopas ja Venemaal on komme külahullude jauramise peale (na jurodivõh) mitte solvuda. Lollakas võib padrata mida iganes. Meenutage kasvõi Žirinovskit. Aga antud juhul on tegemist kindlalt Putini lähiringi kuuluva Venemaa tipp-poliitikuga.
Venemaa julgeolekunõukogu tegi pärast postituse eemaldamist avalduse, milles seletab, et Medvedevi VKontakte seinale olevat häkkinud sisse küberkurjategijad ning tegemist polevat Medvedevi enda postitusega. Avalduse näol on aga tegemist pigem hädavalega või pigem isegi täiendava keelenäitamisega, et diplomaatilise etiketi täitmiseks me ütleme, et kontole häkiti, aga te jobud saate ju isegi aru!… höhhöhööö!

Dimitri Medvedev, tuntud veinisõber, kelle aktsiad Kremli pistrike silmis on langustrendis, tahtis ilmselt esitada oma blatnoi-tsaarikese rõõmuks ühe maailma õrritava, tüüpiliselt ülbe vene kiusujutu. Mis aga polegi niiväga kiusujutt, kui taustadesse süveneda. See on omadele vene natsidele signaal, et me oleme ikka veel piisavalt “hullud” ja kakleme lõpuni – ükskõik millise tulemusega. — Kõik, kes vene elu on lähemalt tundma õppinud teavad, et kui blatnoi hakkab mängima hullu, siis tasub seda võtta tõsiselt. Hullu mängib pätt selleks, et hiljem vastutusest pääseda: näe, läksin peast hulluks jah. Mis sa teed, hood käivad sellised. Hullarisse võite mu ju panna, aga hukata ei tohi (jurodivõh ne kaznjat).

Kõikidest mõjuvõimu omavatest ametitest on Dimitri Medvedev peale peaministri kohalt tagandamist sisuliselt kõrvaldatud. Ainult isiklik side Putiniga hoiab mehikest veel Vene riigi tipus. Julgeoleku nõukogu aseesimehe ametikohtki tehti spetsiaalselt tema jaoks, et tal oleks ka “midagi” kuni pensile minekuni.
Dimon on Kremlis naerualune – peaaegu tsaari pajatsi seisundis. Kui langeb Putin, siis murtakse võimu pärast võitlevate kampade poolt ühena esimestest maha ka tema skomoroh. Medvedevit ei ole sisuliselt mitte kellelegi vaja. Venemaa JN aseesimehe koht on sisuliselt võimuta. Esimeheks on Putin ise.

Mitmed vene-ukraina poliitikaeksperdid, nt. Mark Feigin on öelnud, et lükata-tõmmata Putini sõber Dimon lamises ilmselt purjakil peaga välja poliitilise programmi punktid, millest Kremlis Ühtse-Venemaa koosolekutel jahutakse.
Endine Vene riigiduuma liige Gennadi Gudkov sõnas seepeale Ukraina vabale meediale, et mida kaine hoiab meeles, see joodikul on keelel. Meenutame Putini enda kuulsat lauset, et N.Liidu lagunemine oli XX sajandi geopoliitiline katastroof. Putini kamp eeldab ilmselt siiani, et Vene vägi suudab mingil hetkel, kurnates ära Ukraina kaitsjad, murda läbi kogu Ukraina kuni Moldaaviani ja seejärel hakata Venemaaga ühendama ka teisi nõukogude “vabariike”.

Miks vene poliitika asjatundjad arvavad, et postitus on tõepoolest Medvedjevi enda kirjutatud?
Sest ka kaitseminister Šoigu on sellelaadsete statementidega tänavu välja tulnud. Näiteks vene kindralitele esinedes. Ta tegi seda otse telekaamerate ees, mistõttu saab tema sõnu kontrollida. Šoigu ütles: “See (sõda) on ajutine nähtus. Varsti on meil jälle Nõukogude Liit ja enam ei eraldu siis Venemaast mitte keegi, sest meie maa on suur ja tugev.” – See tähendabki, et mustasajaline venefašistlik jamps on juba muutunud Putini Venemaa tegevusprogrammiks.
Dimitri Medvedjev lihtsalt kordas ja seletas oma kontol üle selle, millest Kremli isandad on ka varem ülbelt klähvinud: pole olemas mitte mingisugust Ukrainat. On Malorossija. Pole olemas ukrainlasi. Kõik on Venemaa.Pole olemas mitte mingisugust Gruusiat, Ukrainat, Kasahstani, Armeeniat, Valgevenet… (…kuhu tiblasoldati saabas astub… jne.)
Huvitav, et vene impeeriumi taastamise uimas šovinistid jätavad alati ettevaatlikult nimistust välja suure iibega(!) Kesk-Aasia moslemite vabariigid ja …ülla-ülla… naftarikka Azerbaidžaani, millele Erdogani Türgi riik on sisuliselt juba käpa peale pannud. Mõned vene tulipead märgivad ka Balti riike, aga neid osatatakse pigem nagu sügeleva hingehaava pärast – nännännääää! Kas te mõtlete Narva pärast?… Saades samas ka aru, et NATO lõplik vastus on juba ammu tulnud: “Kuidas venelaste endaga on? Kas nad ikka tahavad Narva (ja postamend otsas seisva vana tanki) eest surra?”

Putin olevat Vene maade koguja. Vene pugejameedias on teda võrreldud lausa Peeter Esimesega. – …Aga miks mitte Ivan Julmaga?… Vene mustasajalised putinoidlikud natsid võiksid ju röökida ka: “Russland-Russland über alles!” (“…pool on p—-s, pool on alles.” – tänitaksid siis mõne aasta pärast koolipoisid kuulsa stroofi lõpetuseks – just nii irvitati IIMS järgsel ajal Saksamaa üle).

Medvedevi mustasajaline hüsteeria- või avameelsushoog tema isiklikul VKontakte seinal paljastas tegelikult Venemaa võimude lüüasaamismeeleolud. Putini kamp taipab, et nad on sõja sisuliselt kaotanud, aga taganeda pole kuhugi. Oma rahvas lööb maha (allalastud pahan pole enam pahan**). Sestap on vaja kõvatamist jätkata. Tuleb võtta ähvardavaid ja “otsustavaid” poose, pritsida tatti ja sappi: “Vseh zarežu! Rediski!…” (kas mängufilmi “Džentelmenõ udatši” veel mäletate?). Elik teha seda, mida tüüpiline vene gopnik, blatnoi ja pätt sellises olukorras ALATI teeb, ning viimases hädas hakata lihtsalt märatsedes lõhkuma, kasvõi iseenast vigastades, et demonstreerida, kui metsik ja otsusekindel ollakse. — See on vene blatnoide reflekside tasemeni küündiv “hullus”, mida Putini taustaga tegelased ei oska kriisi olukorras enam normaalse kultuurse inimese maski taha kuigi kauaks peita. — Putin ise on ju sovetliku Leningradi räpaste tagahoovide kasvandik. Kasvades läks tulutoovamasse ametisse – gebiidiks, kus aga endine tänavapoiss samuti suurt karjääri ei teinud. Alles suurärikas Berezovski pani linnapea Anatoli Sobtšaki juba keskealist püüdlikku kannupoissi tähele ja tegi temast …riigimehe (kes, nagu hiljem vabas Venemaa meedias kahtlustati, tappis ka Sobtšaki, kes teadis Putini kohta liiga palju).

Niisiis Medvedevi avaldused kukuvad nagu Putini enda suust:
Mitte mingisuguseid autonoomseid vabariike enam. Lubame ainult täielikult Venemaa alluvuse võetud oblasteid.
Vallutatud territooriumidel tuleb ennast üleval pidada vallutajatena, mitte tagasihoidlike külalistena. Rahvas armastab peremehi, mitte mämmutajaid.(…Butšas ja Mariupolis oli vene sadistidel võimalus tänavatel ka tsiviilelanikke küttida!… võibolla veel kusagil, me lihtsalt ei tea)
Territoriaalselt peab kogu Ukraina minema Venemaa koosseisu. Vene maade kogumisel pole piire. Kuhu vene sõdur astub ja kus ta on kunagi verd valanud, see ongi põlineVene maa.(- iskonnaja Russkaja zemlja.St. tibla võtab mida tahab, tibla tapab keda tahab, tibla vägistab, keda tahab. Vsjo naše!)

Näib, et mõned Kremli vanamehed on otsustanud ajalukku minna veriste türannide nimekirjas. Kui Putin 2000. aastal võimule tõusis, räägiti sellestki, et ta oli oma Ida-Saksa Dresdeni aastatel hakanud suureks Hitleri (saksa natside) austajaks… Kas seda veel keegi teine ka mäletab? Aeg on ammu diplomaatiline poliitkorrektsus hüljata! On ju selgelt näha, et Putini ajal on Venemaa riiklik mõte kõvasti natsistunud (ja natsistunud just Hitleri Saksamaa eeskujul, seda kohati lausa kopeerides).

Vene-juudi päritolu kirjanik, satiirik, saatejuht ja publitsist Viktor Šenderovitš on öelnud, et Putin on loomult psühhopaat. Psühhopaadid (võtke või Stalini näide) traumeerivad oma ümbruskonda aga sedasi, et varsti on kõik natuke psühhopaadid.

Medvedevi kirjutatu näitabki, et Putini lähikonda upitatud tegelased, isegi kui nad kauges minevikus olid, nagu konkreetselt Medvedev ise, mõne ülikooli õppejõud või pidasid teisi kõrget intellektuaalset võimekust eeldavaid ameteid, käivad pättide seltskonnas viibides isiksustena alla. See on vältimatu.

Kõigil Putini pajatsi poolt nimetatud endistel nõukogude “vabariikidel” tuleb aga hakata tõsiselt valmistuma vene agressiooniks. – Ilma naljata.

Lääs oma gentleman’ide klubides ei mõista siiani, kellega nad poliitilisel tasandil suhtlevad. Toon näite:
Itaalia välisminister Luigi Di Maio väljendas oma rahutust seoses Medvedjevi postitusega:
“Medvedjevi avaldused on väga tõsised ja ohtlikud eriti seepärast, et need lähtuvad Venemaa julgeoleku nõukogu aseesimehelt. See ei ole märk dialoogist. See pole püüdlemine sõjategevuse katkestamiseks, ega rahu taastamiseks. Need on otsekohesed ähvardussõnad nende aadressil, kes tahavad tungivalt püüdlevad rahu poole.”
Naiivikud Läänes usuvad ikka veel, et pättide ja blatnoidega on võimalik rahulik kooseksiteerimine. O sancta simplicitas!

)** pahan – “seaduslike” varaste pealik vene krimimaailmas

LISA (tõlge välisajakirjandusest):
BBC korrespondent Pjotr Kozlov sellest, miks Medvedevi postitus on pigem ehtne, mitte häkkerite võltsing:
“Peale ootamatut vabastamist (v. vallandamist) valitsusjuhi kohalt, otsis Medvedev ennast kaua, püüdes “kombata oma nišši”. Nagu kirjutas BBC, võttis ta ette isegi katse oma karjääri reanimeerida, minnes üle Riididuuma spiikriks. Aga ei õnnestunud. Liiga paljud Putini “poliitbüroo” liikmed ei tahtnud tema naasmist.
Sisetung Ukrainasse pööras Venemaa (sise)poliitika malelaua teistpidi. See, millele ta tahtis saada alternatiiviks – vanameelne-reaktsiooniline tiib, kus nostalgeeriti Nõukogude aega ja taheti tagasipöördumist. – sai Kremlis peavooluks. Ja Medvedev, talle omase entusiasmiga otsustas saada selle suuna esimeseks usukuulutajaks. Või vähemalt liituda peavooluga ja teatada Putinile sellest, et ta on minevikuga lõpparve teinud, et ta pole enam mingi liberaalne kosmopoliit, et ta on “oma”.
Viie sõjakuu jooksul on Medvedev oma sotsiaalvõrgustikus olnud nii silmapaistvalt järsk ja räige, et tema postitus VKontakte seinal ei üllatanud enam kedagi. – Kas see oli tema kontole häkkimine, mine võta kinni. Mitte keegi ei või heita end ambrasuurile tõestamaks, et see polnud kindlasti tema. Kirjutis oli liiga sarnane eks- presidendi ja eks-peaministri viimaste kuude postitustele. Nimelt peale agressiooni algust Ukrainas hakkas Medvedev sotsiaalmeedias näitama talle varem mitteomast suurt aktiivsust, mis seisnes jooksvate sündmuste väga agressiivses kommenteerimises. Nii jutustas ta juunikuus Telegram-kanalis oma suurest vihkamisest – tõsi küll täpsustamata, kelle vastu nimelt.
“Inimesed küsivad minult sageli, miks mu postitused Telegramis nii järsud on. Vastan – ma vihkan neid. Nad on kaabakad ja värdjad. Nad tahavad meile, Venemaale, surma. Ja seni, kuni ma olen veel elus, teen kõik, et nad kaoksid,” ütles ta oma kontol.
30. mail kirjutas Medvedev, et Venemaa linnadele suunatud raketirünnakute korral võib Venemaa anda vastulöögi “kuritegelikele” juhtimiskeskustele, millest osa ei asu “üldse Kiievis”.

Medvedev asus Venemaa julgeolekunõukogu aseesimehe kohale 2020. aasta jaanuaris, kaotades ootamatult peaministri ametiposti Mihhail Mišustinile. Julgeolekunõukogu aseesimehe amet loodi spetsiaalselt tema jaoks – seni polnud sellel organil aseesimeest. Julgeolekunõukogu esimees on Vladimir Putin.

 

Erik Boltowski

 

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused