ERR teeb lamedat nalja – ajakirjanduspreemia pälvis läbi ja lõhki europolitruk Johannes Tralla

Arvamus,
- Updated
©Uued Uudised
ERR-i telemajast tulev toodang pole rahvusringhäälingu nime väärt. Pilt on illustratiivne.

Uudis selle kohta, et Eesti Rahvusringhäälingu Valdo Pandi nimelise ajakirjanduspreemia pälvis tänavu saatejuht Johannes Tralla, on paljud inimesed küsima pannud – kas selline ühte väravasse mängiv tegelane ikka on sellist preemiat väärt?

“Žürii tõstis laureaadi töös esile kõrget ajakirjanduslikku taset ja isikupärast esitust. /…/ Johanneses on hoogu, annet, karismat, edasipüüdlikkust ja töötahet. /…/ Ta on meisterlik reportaažide tegija, intervjueerija, saatejuht, uudiste toimetaja nii teles kui ka raadios,” kõlavad põhjendused.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Erapooklikud ja kallutatud, äratuntava ideoloogiaga kajastused, saadetes silmnähtavad antipaatiad ja sümpaatiad erinevate intervjueeritavate suhtes, sõltumatule ajakirjanikule ilmselgelt kohatu, ebasõbralik ja tõrjuv käitumine nende suhtes, kes esindavad Brüsseli-kriitilist maailmavaadet, ning negatiivsed vastukajad tema saadetele küll kõrget ajakirjanduslikku taset ei näita,” võiks žürii seisukohale vastata.

Üks arvamus Facebooki-grupist Meediakriitika: “Iseendile auhindade jagamine on üleüldse küsitav praktika. Valdo Pandi-nimelisele ajakirjanduspreemiale saavad kandidaate üles seada rahvusringhäälingu töötajad. Žüriisse kuulus sel korral näiteks ka kahe aasta eest ise preemia “võitnud” rahvusringhäälingu töötaja Marko Reikop. Kas ülejärgmisel aastal kuuluvad žüriisse Tralla ja Reikop koos, kes annavad preemia Indrek Kiislerile?

Kui vaadata žürii koosseisu, torkab selles silma isiklikke isiklikke maailmavaatelisi hoiakuid oma töös pidevalt eksponeerivate ajakirjanike rohkus. Seetõttu pole ka pidevalt sama asjaga silma paistva Tralla valimine üllatav.

Tervikuna jätab selline iseendale avaliku tunnustuse jagamine piinliku mulje.”

Mõned kommentaarid lisaks: “Arenguruumi kuulamisoskuse ja empaatia osas on väga palju…”, “Ma küll mõtlen, et kui on võimalik iseendale preemiat anda, et miks siis mitte anda. Palju õnne!”, “Brüsseli troojahobu kannab “au ja kuulsust”…

Kui ERR-ile on vaja ideoloogiatöötajaid, siis on see nende probleem, aga ajakirjanikutööd Johannes Tralla tegema küll ei sobi, ammugi ei tohiks ta oma erapooliklike kajastuste eest Valdo Pandi preemiat saada.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused