Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Esimeses stuudios” jäi tõsine arutelu ja argumenteeritud väitlus ära koalitsiooni esindajate tõttu

-
06.09.2023
Reformierakonna roppsuu.
© UU

Ma usun, et päris paljud televaatajad vaatasid eile õhtul ETVst hooaja esimest saadet “Esimene stuudio”. Algas tavapäraselt, kus saatejuhid lubasid sisukat poliitika hooaega, põnevat poliitilist väitlust ja palusid proovida kinni hoida ühe minuti reeglist.

Kes ei vaadanud, siis teadmiseks, et kutsututeks olid parlamendi erakondade esimehed, puudus ainult Reformierakonna esimees, keda asendas aseesimees Jürgen Ligi, seega väga mehine koosseis. Teemaks peaministri ametiaja kõige tõsisem kriis, kas ta tuleb sellest välja ja mis saab vastasseisust Riigikogus.

Ootasin tõsist arutelu ja argumenteeritud väitlust, aga ühelt poolt, nimelt koalitsiooni poolt seda ei tulnud. Sotside esimees Lauri Läänemets oli vähemalt soliidne, ei rääkinud vahele, aga kohati oli raske aru saada, mida ta üldse rääkis. E200 juht ja Riigikogu esimees Lauri Hussar rääkis 2 minutit kauem kui L. Läänemets, aga ega sealt midagi tarka ka ei tulnud ja kõige suurem ning samas ebameeldivam jutumees oma 10 ja poole minuti, korduvate vahelesegamiste ja pobinatega oli oravate aseesimees.

Kokkuvõttes masendav. Ja nagu ütles Jüri Ratas:” Meeletu ülbus, arrogants”, millele J. Ligi lisas veel sõna ”tänitamine”, mida keegi ei maininud, aga ta ise seda tegi. Vähemalt aus ülestunnistus.

Kui opositsiooni erakondade juhid rääkisid soliidselt, argumenteeritult, nähes saateteema tuuma, siis vastaspoolel olid esinejate näod sellised, et üks oleks nagu varastanud toetusraha, aga probleemi ei näe, teine mõtles magusale kohale ning nuputas, mis siis küll saab, kui ma ei saa enam minister olla, ning kolmanda ilme ja kehahoiak ei kannata üldse kommenteerimist.

Aga veel üks tähelepanek – ma saan aru, et koalitsioon pidi ennast kaitsma, aga “Ühe minuti reegel”? Opositsioonile, kes rääkis probleemi tõsidusest, anti rääkimiseks 20 minutit ja patustaja esindajatele 25 minutit. Ja arvake ära, kes sai kõige vähem eetriaega? Muidugi EKREt esindav Martin Helme, aga see ei pane juba ammu paljusid imestama.

Kallid saatejuhid, jäägem ikka palun erapooletuteks ja enda poolt kehtestatud reeglite juurde! Ja kui ka nüüd paljud televaatajad ei saanud aru, kes valetasid ja vassisid, siis on küll väga kahju.
 
Urmas Milvek