Ettearvatav ja üheülbaline “rahvakirjanik” teeb huumorit üle jala, kaua tal seda veel lastakse?

Arvamus, Repliik,
©UU
Andrus Kivirähk on muu hulgas Eesti Päevalehe kolumnist.

Mõnes ringkonnas rahvakirjanikuks peetav Andrus Kivirähk, kes üritab end tõestada ka humoristina, on selles vallas lati väga madalale lasknud ja ikkagi selle maha ajanud.

Nii tema teisipäevaõhtused raadiosaated koos Mart Juurega („Rahva oma kaitse“) kui ka reedesed kolumnid LP-s on pehmelt öeldes mannetud, teiselt poolt ka püüdes poliitilist satiiri teha, pahatahtlikud ning igavalt ühekülgsed.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Selle kõigega on paari loetava raamatuga maha saanud Kivirähk paljude lugejate silmis oma nime täis teinud.

Jääb vaid küsida, millal selline haltuura raadios ja lehes ära lõpetatakse.

Kuidas mõista huumorit, kui tuntud kirjamees räägib raadiosaates, kuidas ta oma kubet sügab ja siis küünealust rasvakihti kirjeldab?

Mis puudutab kirjutisi, siis selgelt vasakpoolne ja end puutumatuna tundev kolumnist, on numbrist numbrisse nii ühekülgne ja ettearvatav, et tema kirjanikutalendis tuleb kõvasti kahelda ja soovitada talle tegeleda vahelduseks ehk mõne muu alaga.

Viimases paskvillis kirjutas ta kirikust ja Rail Balticust. Seekord jõudis ta oma pilkamisega nii kaugele, et nimetas EKRE-t „vanakuradi vanaemaks“, ometi pidi ta Rail Balticu kirgliku vastasena tunnistama, et kuigi ta ei kuulu rahvuskonservatiivide valijate hulka, „tahaks ma mokaotsast nendegi toetuseks sõnakese poetada“.

„Kui tõesti juhtub, et tänu EKRE-le hoitakse ära selle loodust reostava ja arutult kuluka projekti elluviimine, olen mina valmis Helmedele mõndagi andestama,“ kirjutab paadunud sotsiaaldemokraat ja võitlev ateist, kes räägib andestamisest juba nagu peapiiskop.

UU

4 commentsOn Ettearvatav ja üheülbaline “rahvakirjanik” teeb huumorit üle jala, kaua tal seda veel lastakse?

 • Avatar
  Ja kust sellised tulevad...

  “Lendas Vares-Barbarus – Eesti rahva õnnetus”.
  Eks seegi punalaulik kunagi Vares-Barbaruse saatust korda.

 • Avatar

  Need ‘rahva poolt armastatud kirjanikud, lauljad ja näitlejad’, on nagu nõukaaja taassünd kultuuris. Peavoolu kirsa andunud lakkumine ja ülevoolav põlgus nende vastu, kes veel ise mõelda julgevad- nagu koopia vene ajast. Meenub Vana-aastaõhtu nn huumorisaade Juure ja Ojaga, kus nende ainukeseks ‘naljaks’ oli ilkumine EKRE üle….masendav kvaliteet.

 • Avatar

  Eesti ajaloost on teada teisigi taolisi nö rahvakirjanikke. Üks nendest kaotas enda jutu järgi lausa kaks korda oma isa, teist korda siis, kui Stalin ära suri. Hiljem saadeti teda Nõukogude Armee järele nuhkima, oli sarnaselt Ansipile komissar – zampolitiks ühel Antarktika ekspeditsioonil. Vahemärkusena – ka nüüd kisub mõningad tegelasi millegipärast Antarktika poole. Tolleaegne ekspeditsioon oli aga loomulikult sõjaliste eesmärkidega. Muide – Venemaa on oma ajaloo jooksul korraldanud umbes kaheksa tuhat taolist ” rahumeelset ” ekspeditsiooni, ameeriklased oma kolme tuhandega ei saa mitte ligilähedalegi. Rahvakirjanik kirjutas oma reisimuljetest ka raamatu, kõigest seal ta ilmselt ei rääkinud, aga Lenini preemia sai. Rahvakirjanikku ei jäetud aga rahule – pidi kuidagi ” kuulsusrikast ” Nõukogude Armeed alandama ja nii kirjutaski suuroopuse ” Majori ämm ” ( või midagi taolist ). Aga Nõukogude Armeed juba mõnitada ei tohi ja nii surigi rahvakirjanik varsti südamehaigusesse

 • Avatar

  Capitol
  Kod. Kivirähki pole mina küll kunagi kirjanikuks pidanud. Kui me sõpradega viina võtame ja keegi viitsiks meie möla stenografeerida, siis oleks tulemus enamvähem sama.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused