Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ettevõtja Indrek Neivelt: majandusministeerium arvab endiselt, et Eesti lahendab elektrihinna probleemi Norrast targemini

-
12.01.2022
Raha oskab Eesti Energia välja pumbata küll, aga elektri andmisega jääb ta alatasa hätta.
© Uued Uudised

Ettevõtja Indrek Neivelt kirjutab sotsiaalmeedias sellest, et tema ettepanekud said ministeeriumist ühese vastuse: nemad olevat norrakatest targemad.

“Endalegi ootamatult osutus eilne elektrihinna postitus väga populaarseks. Nüüd oleme siis saanud meie majandusministeeriumi vastuse. Majandusministeeriumi arvates on meie süsteem parem kui Norra oma. Ainukene puudujääk pidavat meil olema, et administreerimine on kallim.

Ühesõnaga ei midagi uut. Ikka vana jutt: meie oleme kõige targemad, sest me oleme lihtsalt kõige targemad.

Millegipärast tundub mulle endiselt, et norrakad on selle intelligentsemalt ja soliidsemalt lahendanud. Pooli tööl käivaid inimesi ei saadeta, paberid näpus raha, küsima. Inimestel säilitatakse eneseuhkus ja väärikus. See on võtmeküsimus. Raha loomulikult ka, aga inimest ei muudeta riigist sõltuvaks.

Olen endiselt arvamusel, et norrakatelt on siin ja ka mujal palju õppida.

Lisaks on endiselt vastuseta küsimused: miks peab riigile kuuluv ettevõte müüma meile elektrit, mis ületab mitu korda omahinda. Ja miks on elektritootjal “õigustatud ootus” saada sellise kõrge hinna juures ka riigieelarvest toetust. Aga elektritarbijal ei tohi olla “õigustatud ootust” elektri hinnale.

Valitsus ei taha maksta elektrihinna kompensatsiooni mediaanpalgast kõrgemat palka saavatele inimestele, kuna “siis läheb toetus nendele, kes seda ei vaja”? Saan aru, et tuulepargi ja päikesefarmi omanikel on riigieelarvest hädavajalik saada 100 miljonit toetust. Ilma kohe kuidagi ei saa.

Kus siin loogika on? Keegi võiks selgitada.”

ERR: Norra elanikud naudivad valitsuse otsuste tõttu soodsamat elektrihinda kui eestlased. Minister Taavi Aas kaitseb Eesti toetussüsteemi.