Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

ETV AK on muutunud venekeelseks Kremli kanalisatsiooniks

-
25.06.2023
ETV tänane nägu

Kas ETV ongi RTR-i, Tsargradi, Zvezda ja teiste Kremli mustasadalaste kanalite äravoolu kanalisatsioon?

Äsja näidati AK-s lausa mitut venekeelset videoblokki, kus pikalt möirgas Prigožin, kõnelesid tema Wagneri kangelaslikud komandörid, seletas lõputult poolpehme keelega Putini prussakavuntsiline peaadministraator Peskov, näidati vene tanke ja vaimustunud vene noorte poolt ümbritsetud sangareid. Kui jõuti kurjategija Prigožini eluloo (!) põhjaliku ettelugemiseni, oli selline tunne, et viibin kusagil Pihkva oblastis.

Kogu seda jama oli juba näidatud kella 18.30-s AK-s. Samuti kümmekong minutit lakkamatut agressiivset venekeelset lõugamist. Õnn veel, et kella 17-ne AK on puhkusel, muidugi oleks meil täna ETV „troinoi odekolonn“.

Blinken rääkis pikalt inglise keeles jällegi Venemaa videopildi taustal sisutühja juttu, anti paariks sõnaks aega Zelenskile, siis jõuti valimisteni Kreekas, kus kuulasime mingist Kakisest, et kuidas tal seal siis läheb.

Ma võin küll eksida, aga tundus, et saates domineerisidki võõrkeeled, põhiliselt vene keel, eesti keel jäi vähemusse.

Pärast kõike seda umbluud räägiti, kuidas lätlased ja eestlased Kasahstanis jaanipeo korraldasid. Ootasin, millal ekraanile ilmub Borat, aga pidin pettuma.

See ei ole ju mingi eesti avalik-õigusliku, õigemini riigitelevisiooni keskne uudistesaade – tegemist oli mingi haltuuraga, orjaliku vahtimisega rohkete putinlaste röökivasse suhu, terroririigi palgaarmee reklaamiga. Astrid Kannel ei suutnud isegi saadet alustada ilma apsudeta.

Milleks teile siis uus kallis maja, kui te toodate sellist muukeelset orjalikku kelbast, sellist surrogaati? Kui te ei oska isegi lühidalt öelda eesti keeles edasi sündmuse ja jutu sisu ning ekraanil pikalt mölisevad ennasttäis putinlikud mõrvarid, tehes seda vastikute blatnoi häältega?

Te jälle saastasite ja russifitseerisite täna eestlaste kodusid, näitate ohjeldamatult „Z“ tähti Venemaa väljakutel. Kui ETV nii tahab oma vaatajaid russifitseerida, valige esinejateks vähemalt intelligentsed vene inimesed. Ainus, mis kõlbas vaadata-kuulata, oli ilmateade ja spordiuudised.

Ivan Makarov