Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Euroopa Liidu kliimapakett on tõesti kehv – kui juba Sildam ja Samost…

-
19.07.2021
Euroopa Komisjoni kliimahüsteerikud.
© Scanpix

ERR-i ajakirjanikud Toomas Sildam ja Anvar Samost on tuntud vasakliberaalse poliitika hääletorudena ja kui juba nemad võtavad julguse Euroopa Liidu kliimapaketti kritiseerida, siis on see tõesti väga kehv. Või siis on nad mures hoopis ALDE-valitsuse pärast, kes ei tohi Brüsseli absurdile vastu hakata.

Euroopa Komisjoni ettepanekute paketis seatud sihte võib pidada raskesti usutavaks ja täidetavaks, rääkisid Vikerraadio eetris ajakirjanikud Anvar Samost ja Toomas Sildam.

Otsust, mille kohaselt ei tohi 2035. aastast enam sisepõlemismootoritega autosid müüa, pidasid mehed vabale turumajandusele sobimatuks, sest turg ja tehnoloogia areng ei jõua järele ja kaob võimalus ostes valikuid teha, ning nad seadsid kahtluse alla ka elektriautode tootmise paljude tsüklite keskkonnasõbralikkuse.

Samost nimetas käsu korras tehtavat kliimavõitlust kõige ehtsamaks plaanimajanduseks, ainult veidi viisakamal, “mitte jõhkral moel, nagu me Nõukogude Liidust mäletame.” Ta märkis ära ka selle, et osa Euroopa Komisjoni volinikest oli eriarvamusel ja üks hääletas koguni vastu.

Põhjus, miks Toomas Sildam kliimapaketti sedavõrd teravalt kritiseeris, selgus üsna pea – Sildami sõnul Eesti poliitikud tajuvad väga hästi sisepoliitilist pinget, mis selle teema ümber kerkib ja kuidas opositsioon saab seda ära kasutada.

Sildam näeb ilmselt, kuidas võimupoliitikud ja kogu liberaalne-vasakpoolne leer kiidavad ilma vastuhakuta heaks kõik Euroopa Liidu algatused, kuid EKRE on algusest peale kliimahüsteeria vastu olnud – ja seejuures on tõsiselt vastu, mitte “ei kasuta seda ära”, nagu vasakpoolne ajakirjanik väidab.

Kuna kliimapakett aga on absurdne ja jabur, mida adub ka eesti rahvas, siis on riigivõim dilemma ees – ühelt poolt peaks kliimapaketi heaks kiitma, kui ALDE ja Brüssel nõuavad, teisalt aga rahvas ju näeb ja mõistab, milline sigadus talle pähe määritakse.

Nii ongi tekkinud olukord, mille pärast Samost ja Sildam mures on – kliimapakett on taas algatus, mille puhul EKRE koos rahvaga on ja tema toetuse pälvib.