Euroopa Liidu ladvik juubeldab – realistlikke hinnanguid taastuspaketi osas tasub siiski oodata skeptikutelt

Arvamus,
- Updated
©Scanpix
Kui need kaks on rahul, siis on kindlasti rahulolematuid palju. Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ja Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Charles Michel.

Euroopa Liidu pikaksveninud tippkohtumise lõppedes kostab Brüsselist rõõmukisa, mis sunnib pigem ettevaatusele kui lubab kaasa hõisata.

Rõõmustajate valik BNS-i uudistes on hoiatav: Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Charles Michel, Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ja lõpuks ka kaks liberaalset riigivalitsejat, mis sunnib eriti valvsusele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Prantsuse president Emmanuel Macron ütles ülemkogu tulemuste kohta: “Tegime koos Saksamaaga võimalikuks taastamisplaani. Tänan Angela Merkelit, von der Leyenit, Micheli ja kõiki meie Euroopa partnereid, et nad jagasid neid püüdlusi. Me ei ole sellist läbimurret kogenud euro kasutuselevõtust peale.”

Seesama Macron aga läks teatatavasti erimeelsuste pärast tülli Austria kantsleri Sebastian Kurziga – mis siis juhtus, et “uus Napoleon” nii rõõmus on?

Tegelikult tuleb ära oodata kommentaarid, mida annavad nn “säästlik nelik” eesotsas Hollandi ja Austriaga; suurimad raha lootjad ehk Lõuna-Euroopa eesotsas Hispaania ja Itaaliaga, ning brüsselliku “õigusriigi” mõiste pärast mures olnud Poola ja Ungari.

Eesti peaminister Jüri Ratas andis tippkohtumise tulemustele hea hinnangu. Nüüd tuleb need üksipulgi üle vaadata, et veenduda, kas me pole raha eest tasunud suveräänsusega.

Lisaks Eesti rahulolule ütleb BNS-i uudis, et ka Leedu saab järgmisest eelarvest 1,7 miljardit rohkem. Kui Saksamaa ja Prantsusmaa on rahul, Balti riigid ka, siis kelle huvid said rappida? Vastuolud olid ju suured! Oodakem ära ka halvad uudised, alles siis saab hinnanguid anda.

UU

7 commentsOn Euroopa Liidu ladvik juubeldab – realistlikke hinnanguid taastuspaketi osas tasub siiski oodata skeptikutelt

 • Avatar
  vanaema maalt

  Suur kiidukõne Ratase suust on rohkem, kui enne koalitsiooni lagunemisele. Hurraahüüded on alati midagi hirmutavat ja kohutavat, mis ees ootamas, millest esialgu targu vaikitakse. Nagu ei tunneks Ratast, kes ütles ka Kiigele, enne homod, kui puuetega inimesed, vanad või lapsed, nii ongi. Vaga vesi, sügav põhi, mis ikka enam pinnale kerkib. Lootus oli, et ka tema on võimeline muutuma, petta saime ikkagi.

 • Avatar

  Neli eurogeeniust lähtusid ilmselt leninlikust põhimõttest – üks samm edasi , kaks sammu tagasi, sest uusi exiteid eurotippbürokraadid vähemalt esialgu ei soovi. Aga küll varsti ketti jälle lühemaks tõmmatakse

 • Avatar

  Mida siin arutada, 30 % omaosalus selles eurotaotluses läheb Eestile väga kalliks maksma ja lisaks on eurotoetused Euroliidu kesksed ja ei arvesta Eesti kohalike huvidega. See 30 % oleks saanud kulutada Eesti huvides – nüüd jääme sellest ilma, jääme rahvana selle võrra vaesemaks.
  Nüüd kulutame paar miljardit europrojektidele ja kümne miljardi väärtuses käib siit raha läbi – igasugu tegelased, ka välismaalased saavad sellelt manti kuid kasu Eestile puudub.

 • Avatar

  Küllap konks. Nagu inimesed püüti võlakonksu ja orjastati, niisamuti tehakse nüüd tervete riikidega.

 • Avatar

  Lõuna-Euroopale pole midagi vaja anda, seda vähem nad tööd teha viitsivad, niigi on kogu aeg maniana.

 • Avatar

  See NATO kohalolu ja meie koostöö nendega ehk on hea ainult seni, kuni toimib heidutusena.Kui aga läheb tõsiseks madinaks siis USA ja Venemaa püüavad selle läbi viia Baltimaade,Valgevene,Ukraina ja Poola territooriumil ning võimalusel väldivad omavahelist aatomienergeetikat.
  Igal juhul,milline stsenaarium ka ei käivituks oleme meie need,kes saavad esimese löögi ja pärast sellist kahevõitlust võib taolise rahva, nagu eestlane, igaveseks jumalaloomade nimekirjast maha tõmmata.

 • Avatar

  Meil on ju rahandusminister Martin Helme. Kas ta nagu ei peaks kursis olema, mis eelarvesadusi Brüsselis vastu võetakse ning, kuidas need Eesti majandusele ja iseseisvusele mõjuvad?
  Ratta arvamusega pole mõtet arvestada sest see kiidab ju takka, mida iganes Brüssel teeb.Kui otsustataks Eestis koonduslaager konservatiividele rajada siis oleks ta ka igatpidi käsi.
  Praegu jääb mulje,et normaalsed poliitikud ei tea midagi sellest, mis seal Merkelid – Macronid jõustasid.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused