Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Euroopa Parlament on valeuudiste vastu võitlemise sildi all vastu võtnud väga ohtliku resolutsiooni

-
12.10.2019
Nagu ühest liidust sujuvalt teise.
© Uued Uudised

Kirjasaatja Jüri Eintalu kirjutab sellest, kuidas Euroopa Liit kandub kiiresti totalitarismi, kärpides erinevatel ettekäänetel demokraatlikke vabadusi.

“Neljapäeval, 10. oktoobril 2019 on Euroopa Liidu Parlament suure häälteenamusega vastu võtnud resolutsiooni võitlemaks valeuudistega ja välismaise sekkumisega valimistesse.

Kohe resolutsiooni alguses mainitakse Venemaad: desinformatsiooni levitamine ja poliitiliste erakondade rahastamine välismaiste rahadega. See näiks resolutsiooni justkui õigustavat.

Vahemärkusena olgu öeldud, et selles resolutsioonis manipuleeritakse autoriteediga. Nimelt teatatakse, et parlamendi liikmed leiavad, et välismaisel sekkumisel on süstemaatiline iseloom, jne. Paraku aga ei saa nad seda kuidagiviisi teada. Info saab tulla ainult luure- ja julgeolekuinstitutsioonidelt. Viimased võivad aga ka puru silma ajada, nagu me hästi teame sellest vigasest “luureinfost”, millele toetudes alustati Iraagi sõda.

Miks on see resolutsioon ülimalt ohtlik? Aga sellepärast, et selles räägitakse järgmisest:

a) Euroopa Liidu vastane propaganda;
b) ekstremistlike ja populistlike kandidaatide toetamine valimistel.

Kui just praegu – Brexiti ajal – hakatakse võitlema Euroopa Liidu vastase propagandaga, siis on asi küll kurjast. Seaduste järgi on Euroopa Liidust välja astumine legaalne. Mida tähendab “Euroopa Liidus vastane propaganda”? Mida tähendas “nõukogude võimu vastane propaganda”? Tundub, et üht ja sama asja.

Tulge mõistusele!

Kui alul räägiti valeuudistest, siis jutt nihkus juba propagandale – aga propaganda ei koosne ainult valeuudistest, vaid koosneb ka tõestest faktidest, mida keegi tahaks maha salata ja varjata ja matta ning kinni mätsida. Sugugi mitte kõik, mida avaldab Russia Today, pole valeuudised või laim: mõned asjad, mida nad avaldavad, on rangelt tõestatud faktid, mis aga mõnele väga ebameeldivad on.

Lõpuks – ja see on eriti oluline – pole täpset definitsiooni sellele, kes on “ekstremistlik” ja kes on “populistlik”. Samuti on oluline, kes seda hindab ja selle üle otsustab.

Praktikas oleme me Eestis näinud Reformierakonna võimu ajal, kuidas iga opositsioonilist või kriitilist mõtet tembeldati Kremli propagandaks ja selle mõtte avaldajat Kremli agendiks – ja seda koguni võimul olevate ministrite poolt.

Samuti on nüüd selgeks saanud, et teatud poliitiline rühm inimesi, kes on Euroopa Liidus võimul, on harjunud iga oma kriitikut tembeldama natsionalistiks, äärmuslaseks (ekstremistiks) ja populistiks. Nii on üks liidritest Guy Verhofstadt lausa harjunud oma oponente sedasi tituleerima (just äsja kuulutas ta, et veel liikmesriigiks oleva Ühendkuningriigi peaminister Boris Johnson on “reetur” – ja ta ütles seda tervelt kolm korda järjest). Näiteks mistahes rahvuslik ideoloogia on selle kamba jaoks definitsiooni põhjal ekstremistlik ja populistlik.

Kokkuvõttes saame me skeemi, milles Venemaa inforünnakute ohule viidates võetakse vastu tsenseeriv seadus, mida hakatakse rakendama Euroopa Liidu praeguse eliidi praeguse poliitika kriitikute peal.

Tõsisesse ohtu satuvad Euroopa põhiväärtused, millest selle seaduse vastuvõtjatel aimugi ei paista olevat:

– mõttevabadus;
– sõnavabadus;
– ajakirjandusvabadus.

Sest kuna resolutsioonis räägitakse sotsiaalmeediast, siis järeldub siit, et võidakse hakata tsenseerima ka näiteks Facebooki postitusi – alternatiivmeedia ja opositsiooniline meedia suretatakse välja.

Euroopa Liit liigub selle seadusega selliste despootlike režiimide suunas nagu seda olid Hitleri Saksamaa või Stalini Venemaa. Tõsi, lausa riikliku vägivallani ei ole veel nii väga jõutud. Ausalt öeldes, kuhugi hilise Nõukogude Liidu ja Stalini vahepeale satutakse esialgu.

Nihe toimub tsensuuri suunas, mis kaitseb praegust poliitilist ladvikut ja selle ideoloogiat.
Nihe toimub autoritaarsuse ja keskvõimu suurendamise suunas.

On väheusutav, et sellise resolutsiooni rakendamisel hakataks tõrjuma neid valeuudiseid ja seda moonutatud infot, mida praegune poliitiline ladvik ja seda soosiv peavoolumeedia ise massiliselt toodavad!

Euroopa hakkab tagasi langema pimedasse keskaega.”

Resolutsiooni saab näha SIIN