Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Evelin Poolamets: emadepäev on kõikidele

-
12.05.2024
Evelin Poolamets

Emadepäev on aeg, mil me võtame aega, et tunnustada ja tähistada kõige olulisemat rolli naise elus – emadust. Emadepäeval ei meenuta me lihtsalt armsaid mälestusi oma emadest, vaid tunnustame ka nende hindamatut panust meie eludesse.

Eestis sünnib järjest vähem lapsi. Pole ka imestada, sest meil räägitakse praegu palju investeerimisest ja pensioniks raha kogumisest. Mitte lastest ja peredest. Palju on artikleid ja sisuturundust pensionifondide ja investeerimise teemal ning palju vähem räägitakse pereks olemisest ja lastest. Meediat lugedes jääbki tunne, et eesmärk on olla lastetu ja nautida finantsvabadust.

Praeguses majanduslikus ebastabiilsuses, kus inimeste arv aina kahaneb ja lapsi läheb igal aastal kooli järjest vähem, on igal eesti lapsel on eesti rahva jaoks väga suur väärtus, hoopis suurem kaal rahvuse säilimisel, kui mõne arvukama rahvuse esindajal, kes võib endale lubada ka suurt väljarännet.

Eestis on kokku 430 378 ema. Kõige rohkem emasid on Hiiumaal, kus 77 protsenti kõigist (15–aastatest ja vanematest) naistest on emad. Kõige rohkem on Eestis neid emasid, kellel on kaks last – 181 712 ema.

Kõik, mida ühiskond saab teha, on anda uutele ilmakodanikele ja tema vanematele edasi sõnum, et nad on oodatud ning ühiskond, kus nad ilmavalgust näevad, on nende jaoks soosiv, turvaline ja hooliv.

Emadepäev ei ole ainult emadele mõeldud päev, vaid ka kõigile Teile, kes te täidate emarolli kasvõi osaliselt. See võib olla vanaema, tädi, õpetaja või keegi teine, kes on olnud meie elus vahel ema eest. Ka nemad on alati valmis lapse muresid kuulama ja pisaraid pühkima. Emadepäev on ka perepäev, sest just ema liidab suure energiaga kokku kõik pereliikmed.

Emadepäev on meeldetuletus sellest, et armastus, mida me oma emade vastu tunneme, on midagi hindamatut ja ületamatut.

Soovin kõigile imelist emadepäeva ning armastust Teie teekonnal!

 

Evelin Poolamets, kahe lapse ema, Riigikogu liige (EKRE)