Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Evelin Poolamets piketil: “Meil on ühine mure – meil on peaminister, kes vähe mäletab ja palju valetab”

-
01.09.2023
Evelin Poolamets piketil

23. augustil, skandaali lahvatamise päeval teatas Kaja Kallas oma esimeses avalikus intervjuus ERR-ile vene-äri kohta nii: „Mul on kõik need andmed olemas, aga see on alatu, et te minu käest neid asju küsite, sest mina ei vasta“.

Päev hiljem valitsuse pressikonverentsil, aga oli vastus juba selline: „Mul puudub igasugune puutumus tema [ehk abikaasa] ärilise tegevusega või detailne ülevaade sellest.“

Vähem kui 24 tunniga kadusid Kaja Kallasel kõik andmed mälust!

24. augustil rääkis ta: „Minu abikaasa kinnitusel lõpetasid nad kuu aega peale sõja algust oma tegevuse Venemaal“, aga juba kaks lauset hiljem seletab nii: „ Nüüd kui see on selge, siis on selge, et sellele . tõmmatakse joon vahele ja septembrist alates enam ei tehta“.

Äritegevus lõppes 2022. a märtsis, aga kestab kuni 2023. aasta septembrini. See ei ole ju loogiline!

Kaja Kallas ei esinda üksnes Reformierakonda, vaid annab peaministrina kogu ühiskonnale signaali, milline on naispoliitiku kuvand. Kallas on esimese naispeaministrina paljudele naistele ühiskondliku aktiivsuse osas eeskujuks. Kui naiste ühiskondliku aktiivsuse tõstmine on alati teretulnud, siis eeskuju peab olema vääriline, mitte tänaseks välja kujunenud valetava ja silmakirjaliku, topeltmoraali esindava naispoliitiku etalon.

Keskseks küsimuseks on valmidus võtta kriisides vastutust. Kallas väitis kohe peale valimisi, et ta ei saanud maksude tõstmisest rääkida, sest muidu ei oleks nad valimised kaotanud. Sellest võis juba aimata järgneva poliitika kahepalgelisust.

Kaja Kallasel on kordades suurem vastutus, sest löögi all on Eesti rahvusvaheline tõsiseltvõetavus ja usaldusväärsus. Kui Jüri Ratas astus peale süüdistusi valitsusjuhi kohalt kohe tagasi, siis Kaja Kallas on võtnud vastupidise seisukoha.

Kui naispoliitiku kuvandiks muutub see, et vaatamata valetamisele või ebaeetilisele käitumisele ei kehti neile samad reeglid, kui seni tavaks, siis teeb see naiste poliitikas osalusele karuteene. Naised ei vaja teisi reegleid, nõudeid lati langetamiseks, vaid väärtuspõhist lähenemist ja vastutuse võtmist.

Kaja Kallas on näidanud, et tuleb käia üksnes tema sõnade, mitte tegude järgi. Kaja Kallase abikaasa Arvo Halliku sõnul uskus ta end ajavat õiget asja, kui soovis oma ettevõtet Venemaal päästa.

Kahetsusväärne, et Kaja Kallas ei ole suutnud oma abikaasale selgeks teha, et peale 2014 alanud Vene agressiooni Ukraina vastu tähendab Vene turul tegutsemine agressori mahitamist ja Vene sõjamasina õlitamist. Seda kohatum on asuda oma abikaasa Venemaa suunalise äritegevuse kaitsele. Kallase selgitused, et tema usaldab oma abikaasa finantstarkust, teadmata samas midagi Venemaa ärist, meenutab sajandeid tagasi kehtinud olukorda, kui mees oli naise eestkostja ning naine ei pidanudki oma mehe äri või ühiskondliku tegevusega kursis olema.

Ühiskonnas saab kultiveerida teatud väärtusi. Kui poliitikud näitavad eeskuju, siis neid ka järgitakse. Kui poliitikud rikuvad reegleid ja tegutsevad kahepalgeliselt, mille puhul liidritele kehtivad ühed ning teistele teised reeglid, siis nõrgeneb ka usk riigivõimu legitiimsusesse.

Silmakirjateener ei saa olla peaminister!

 

Evelin Poolamets, Riigikogu liige (EKRE)