Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Evelin Võigemast keeldub jätkuvalt kolle nägemast, kuigi Brüsselis kadus nende kurku 32 inimest

02.01.2022
Brüsseli Zaventemi lennujaam pärast seda, kui selles “polnud kolle”.
© Scanpix

Enne jõule andis skandaalne näitlejanna Evelin Võigemast Maalehele intervjuu, milles ta väitis, et “hoolimata teemast, mis ühiskonnas kerkib, olen ma alati teisel arvamusel kui paremäärmuslased.”

Kui Võigemast peab üht poliitilist jõudu “paremäärmuslasteks”, siis tema ise on teises äärmuses, selles vasakpoolses. Lisaks tasuks näitlejannal mõelda, kas tal ikka tasub poliitikasse ronida, sest korra on ta ikka väga haledalt põrunud.

Nimelt avaldas Postimees 2016. aasta 17. märtsil Evelin Võigemasti kurikuulsa artikli “Evelin Võigemast: paneme tule põlema ja näitame, et kapis ei ole kolli”, mille sisuks oli see, et eestlased kartvat ilmaasjata pagulasi. “Meil oleks aeg ühiskonnana täiskasvanuks saada, oma hirmudele vastu vaadata ja võib-olla siis näha, et paljut polegi vaja karta,” väitis ta.

Kollid siiski olid kapis. Vähem kui nädal hiljem, 2016. aasta 22. märtsi hommikul toimus Brüsselis kolm koordineeritud pommiplahvatust: kaks Brüsseli lennujaamas Zaventemis ning üks Brüsseli metroo Maelbeeki metroojaamas. Rünnakutes hukkus 32 tsiviilisikut ja kolm enesetaputerroristi, üle 300 inimese sai vigastada.

Tegu oli suurima hukkunute arvuga terrorirünnakuga Belgia ajaloos. Kaks enesetapurünnakut panid toime Belgia kodanikud, vennad Khalid ja Ibrahim el-Bakraoui. Lennujaama turvakaamera videol on näha Ibrahim koos kahe mehega; tuvastati, et üks neist on Najim Laachraoui, kes samuti pani lennujaamas toime enesetapurünnaku. (Vikipeedia)

Nagu näha, panid rünnaku toime migrandid, kellele oli antud asukohariigi kodakondsus – seega on Brüsseli ja kogu migrandisõbraliku Lääne-Euroopa kapid ikka väga kolle täis. Evelin Võigemast aga arvab siiani, et neid pole – kuigi alles mõistsid ka Eesti kohtud süüdi sudaanlasest ja egiptlasest taksojuhid, kes vägistasid Tallinnas oma naiskliente. Ju siis peab Võigemast neid endiselt “paremäärmuslaste” väljamõeldiseks. Või siis kannavadki tema “mittekollid” pommivöösid.

UU