Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Faktikontroll: Stefan ja Zevakin pole Simon ja Garfunkel

-
18.02.2022

Elu24 „moe- ja ilutoimetus“ avaldas täna südantlõhestava loo: „Eesti mehed hulluvad püsilokkide järele: noored tulevad ja ütlevad sosinal, et tahavad Stefani soengut“.

Lugu illustreerivad kahe nooremapoolse mehe pildid, mis on pandud vastakuti tõtt vahtima.

„Tänavatel lokkis juustega noormehi näha pole enam mingi haruldus. Eesti mehi hullutava soengumoe juhtfiguuridena nimetatakse just Eesti Laulu konkursil võidutsenud Stefanit ja Andrei Zevakinit,“ kirjutab Postimees.

Teostasime pisikest faktikontrolli. Selgus, et näiteks käesoleva revisjonülevaate autorit ei hulluta ei Stefani ega Zevakini lokid, nende muusikast rääkimata. Kontrollisime edasi, ja siis jällegi selgus, et Ivan Makarov polegi eesti mees, nii et teda ei saagi hullutada armeenlase ja venelase lokkis juuksed. Faktikontroll küsitles järgnevalt tänaval eesti mehi, et kas nad on teiste meeste lokkidest hullunud. Mõni pani jooksu, mõne vastus oli jõhker, aga õnneks lühike.

Faktikontroll süvenes Postimehe poolt avaldatud piltidesse ja tegi kindlaks, et kui Stefani lokilisus on loomulikku iseloomu või vähemalt näeb välja loomulik, siis Zevakini hõre tukk näib lihtsalt võidunud. Faktikontroll soovitaks siin šampooni rasvastele juustele.

Faktikontroll nendib kahetsusega, et mõlema isiku laupu pole üldse näha, seega sügavam analüüs ei ole võimalik. Aga see üldse ei tähenda, et laubad puuduvad. Neid pole näha, aga nad seal on. Ka seavad kontrollijad kahtluse alla väite, et Stefani ja Zevakini lokkidest hulluvad justnimelt eesti mehed, sest hullunud silmadega ringi luusivad mehed võivad olla sama hästi ka setod, valgevenelased ja ennast hoolikalt maskeerinud šotlased. Või lihtsalt narkarid. Või vabakäigu hullud. Ka mitte kõik need mehed ei pea kindlasti olema mehed, kuid ka naised mitte. Äkki mõni on Pealtnägija kunde.

Faktikontroll nendib, et Postimehe lugu on seksistlik, meesšovinistlik ja rassistlik. Miks on pildil kaks meest ja mitte ühtegi naist? Miks on mõlemad valgenahalised? Miks ei võiks Stefani ja Zevakini lokkidest hulluda ka eesti naised ja siin elavad aafrika inimesed? Ja kas näiteks karakullilammaste või puudlite pidamine on siis hullus? Mida selle peale ütleks Animal Planet’i päästa kavatsev Zuzu?

Faktikontroll tõdeb kahetsusega, et Postimehes avaldatud lugu on poliitiliselt kallutatud: seal ei mainita sõnakesegagi tervise- ja tööministri Tanel Kiige suurepärast lokkispead. Kas see siis ei võigi hullutada eesti mehi? Milles see Kiik süüdi on – kas selles, et ta on keskerakondlane? Et ta andis elgebetikutele miljoni mõttetutele lastega peredele mõeldud raha? Öelge siis otse välja, homofoobid!

Faktikontrolli otsus: Elu24 lugu on rassistlik. Nagu on kohatu neegreid solvav blackface ehk näo mustaks võõpamine, mistõttu on paljud klassikalised lavateosed nüüd tsiviliseeritud maailmas ära keelatud – nii ka keskealise valge mehe kolme hõreda peakarva lokistamine on aafriklaste mõnitamine. Laskuge nüüd ühele põlvele ja paluge kolm minutit vabandust. Ja homme korrake.

Ja lõpetuseks veel üks kontrollimisel kindlaks tehtud viga, mis on vähemolulisem: see on väide „Eesti Laulu konkursil võidutsenud Stefan ja Andrei Zevakin“. Esiteks ei ole see mingi duo a la Simon & Garfunkel. Seda kinnitas meie kokkupandud žürii liige Garfunkel isiklikult. Teiseks ei võidutsenud seal Zevakin.

Faktikontrolli žüriisse olid kaasatud eranditult välismaised maailmanimedega eksperdid prantsuse näitlejast Pierre-Richard Maurice Charles Léopold Defaysist tuntud Usbekistani assotsiatsiooni „KORAKULCHILIK. REPUBLICAN ASSOCIATION – city TASHKENT“ kuulsa lambakasvataja Nubisbulla Allamagirtšik-Assaširkunitšukigirtšik ibn Arõk-Kirdõkini välja.

Ivan Makarov