Feministid šokeerisid kultuurikriitikut: kas mees räägib siis, kui kana pissib?

Arvamus, Repliik,
- Updated
©Scanpix.
Feministid.

Postimehe kultuuritoimetaja Alvar Loog kirjutab pikemas analüüsis „Kas feminismi altarile kõlbab iga ohvriloom?“ sellest, kuidas saavad võrdsust, õiglust ja vendlust nõudvad ise kõige võrdsemateks, kas meeskriitik tohib arvustada naisautori teost ja kas mees räägib siis, kui kana pissib.

Autor alustab artiklit sellega, et tema hiljuti sama ajalehes ilmunud Eia Uusi romaani „Tüdrukune“ arvustus ning ühtlasi ka tema isik – on pälvinud tähelepanu ja kriitikat Facebooki feministlikus grupis „Virginia Woolf sind ei karda!“.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lohutuseks Loogile võib märkida et ta pole ainus ega kaugeltki esimene mees, kes naisõiguslaste pahameele alla on sattunud, kuid sellegi poolest on tervitatav, et Postimees leidis võimaluse siiski Loogi marufeministe analüüsiva arvamusavalduse ära trükkida, ehkki veebiversiooni esiküljelt kadus see netisügavustesse õige ruttu.

Kultuurikriitik Loog tunnistab, et kuna ta polnud selle grupi seinal varem käinud, oli talle jäänud ekslik mulje, et tegu on tõsiseltvõetava ja mõjuka virtuaalse mõttekojaga, mis pühendunud feministliku maailmavaate edendamisele ning levitamisele.

Aga võta näpust! Ta kohtas seal oma arvustuse reageeringutena tsiviliseeritud kommentaaride asemel selektiivset allikakriitilisust, grupisisest massipsühhoosi, pimedat viha ja debiilsuseni arenenud sootundlikkust.

„Minu püüdlikult sooneutraalset ja ideoloogiavaba avalikku tagasisidet ilukirjandusteosele, mis räägib juhtumisi peamiselt naistest ja feminismist, on selles keskkonnas tõlgendatud valdavalt seksistliku rünnakuna naissoo ja feminismi vastu, idiosünkraatilise näitena meheliku eksistentsi jälestusväärsest madalusest ning närususest,“ kurdab Loog.

Tuleb paljudele tuttav ette. Tänapäevases arvamuspaljususes, kus iga mõte peaks olema teretulnud või vähemalt võimalik, tundub osadele äärmuslastele, et õigus on vaid neil ning teisiti arvajad tuleb parimal juhul lõkkes põletada.

Portaalis perverdiks, räuskavaks šovinistiks ja pihkupeksjaks nimetatud Loog tundub olevat üsna šokeeritud. Ta kirjutab, et kõnealuse diskussiooni näol nägid tema silmad esimest korda nii suure selgusega, mil moel on feminism – iseäranis selle radikaalsem tiib – muutumas otsapidi vormilt omaenese paroodiaks ning sisult omaenese vastandiks.

„Feministidega näib praegu olevat nagu sajand tagasi kommunistidega – inimesed, kes soovisid võrdsust, õiglust ja vendlust, osutusid ühtäkki „kõige võrdsemateks“,“ jõuab Loog järeldusele, millest Uued Uudised on kirjutanud aastate jooksul kümneid ja kümneid lugusid.

Muide, „Virgina Woolf sind ei karda!» on avatud grupp, kuhu kuulub enam kui 8000 jälgijat. Grupi enesetutvustuses seisab, et grupp on mõeldud kõigile neile, kes on huvitatud feminismist, soouuringutest, naisliikumisest, LGBTQI-uuringutest jms. Grupi statuut sätestab, et: „Virginia Woolf sind ei karda“ on feministlik, võrdõiguslik, LGBTQ-sõbralik, vihaõhutamise vastane, stereotüpiseerimise vastane, kehapositiivne ja intersektsionaalne. Grupis ei tolereerita seksismi, misogüüniat, rassismi, suutmis- või vanussurvet, homo- ja transfoobiat.

Valgustatud saaduna jõuab Aivar Loog järeldusele, et: Tundub muidugi veider, et grupp, mis väärtustab väidetavalt võrdõiguslikkust, näib olevat soopõhiselt selektiivne. Nii statuut kui ka praktika tõestavad, et mehi – kui nad ei ole just teisest rassist ja/või homoseksuaalid või transsoolised – võib seal segamatult ja karistamatult solvata nagu loomi.“

Jääb vaid nentida, et sellisel vihakõnet levitaval grupil laseb Facebook vabalt tegutseda, erinevalt mõnest teisest. Või küsida, kus on selle riiaka ja ropu meestevihkajate grupi puhul Facebooki faktikontrollijad Delfist, veebikonstaablid ja muidu moraaliapostlid.

Loe siit: https://kultuur.postimees.ee/6973420/feminismi-altarile-kolbab-iga-ohvriloom

UU

14 commentsOn Feministid šokeerisid kultuurikriitikut: kas mees räägib siis, kui kana pissib?

 • Avatar

  PM kultuuritoimetajat tabanud kultiuurishokk viitab ka tema enda mõningasele elukaugusele olukorras, kus meid ümbritsev silmakirjalik absurdi-impeerium lausa kubiseb pinna jalge alt kaotanud Jämejala elukommetega euromarksistlikest Delfi-sõltlastest.

 • Avatar

  eks ikka juutide tellimusto”o”ga kui kusagil yldse vorbitakse selliseid “nais6iguste” arvamusartikleid. M6ju sama nagu topitakse naisi valitsusse ja asutuste juhtkonda — ikka selleks et toimivat yhiskonda n6rgestada.

  • Avatar

   kogu nende naiste jutt aga on seal nagu oleks granaat kanalasse visatud, ning arusaamata seejuures et nad eksivad selle v6rd6iguslikkuse vastu. Ning fuckbook muidugi ei pane toda gruppi kinni sest eks nad on inimkonna l6hestamisega tegelevad. Samamoodi nagu see uus s6nava”rdjas — vihak6ne — on tehtud selleks et peedistada teisi, kuid mitte ise neist kinni pidada. Ehk siis kui naised, kommunistid, peded laamendavad, siis see on lubatud neil ilmselt, kuid nende suunas kriitika pole.

  • Avatar
   Sallivad vihkajad

   Just, selliste vihagruppide tegevus õõnestab ühiskonda. Seepärast on oluline, et maksumaksja raha ei läheks mitte üks sent sellistele liba kodanike-ühendustele.

 • Avatar

  UU TOIMETUS ja hr Jüri Kukk! Kas suudate PALUN mu pikka aega püsinud imestust selgitada? Nimelt.Postitan SIIN KOMMENTAARI, veidi aega on see mulle NÄHTAV,siis kaob ekraanilt,siis ilmub taas jne. Kes seda arusaamatut “peitust” juhib SIIN ja miks? Kas pean antud küsimusega pöörduma kuhugile EKRE kõrgustesse või avalikkusesse?

 • Avatar

  Mulle (vanaemale) on küberkogudus „Virgina Woolf sind ei karda!» ka tundmatu. Samas on ülimalt meeldiva ja sooja mälestuse jätnud kunagine TÜ tudeng Alvar Loog, keda on nüüd (lõpuks ometi!?!) talle endalegi ootamatult asunud kimbutama kohalik lausa 8000-dene Wolfvirgin Army . Vabandan ,et ka parima tahtmise juures ei suuda mina mõista feministe ega feminismi. „Olla või mitte olla?” on MEHE kuningküsimus. NAINE ollakse. Iga Tuhkatriinu kannab endas Printsessi. Printsid tulevad ja Printsid lähevad. Printsessid jäävad ja saavad vajadusel emadeks, vanaemadeks jne. Feminiseeruvad mittetaipajad. A.Loog lõpetas oma PM-vastuse wolfvirginitele:
  „Olgem feministid, aga jäägem inimesteks! Soost sõltumatult.” Lisaksin sellele lõpusõnad ap.Toomase evangeeliumist: „Siimon Peetrus ütles talle: „Lahkugu Maarja meie seast, sest naised ei ole elu väärilised. Jeesus ütles: „Mina ise juhin teda, et teha ta meheks, et temastki saaks elav hing nagu olete teie mehed. Sest iga naine, kes teeb end meheks, siseneb taevasesse kuningriiki.“”. Olen sügavalt veendunud,et enesetapu sooritanud kirjanik Virgina Woolf neid SIIN äsja toodud Jeesuse sõnu KARDAB..ja just praegu ja just seal,kus ta momendil asub.

 • Avatar

  Basefuuck on lahe

 • Avatar
  Leo Viller

  Peale Teist maailmasõda arenes ka lääneriikides üsna tublisti demokraatia, st rahva surve valitsejatele, mis muutis loomulikult noodsamad valitsejad murelikuks. Rahvas tuli ära lollitada. Alustati noorematest ja töötati välja nn LSD süsteem ( love, sex, drugs ). Tänapäevased nn feministid on koos ” liberaalidega ” sisuliselt sellesama süsteemi hardad kummardajad, seda arusaadavalt võimulolijate rõõmuks

 • Avatar

  Lugesin läbi selle analüüsi fb-s toimuva kohta. Ise fb ei kasuta, pole kontotki ja lugedes neid väljavõtteid,tekitas ikka tõsist kummastust, et selliseid postitusi teevad sellise väidetava haridustaustaga inimesed. Kas endiselt peab paika tõdemus, et haridus ei tähenda veel haritust (olgu või mitu kõrgharidust!). Kindlasti ei peaks nad haavuma, kindlasti ei häbene nad kaväljaspool fb oma piiratust teatud küsimustes. Ei saa ainult aru, kellele neid taolisi raamatuid siis lõpuks kirjutatakse? Naisena ei ole sealt midagi uut ega huvitavat teda saada ja mehed ei tohi ka lugeda ja targemaks saada. Nõustun tsitaadiga 100%: “Vabandan juba ette, kui peaks selguma, et ma olen millestki valesti aru saanud ning antud avaliku sotsiaalmeedia grupi näol on hoolimata tema missiooniteadlikust statuudist tegu küberruumi kanalisatsiooniga, kus inimesed lasevad ideoloogilise võitluse egiidi all lihtsalt üksteise võidu kõrge kaarega soolikaid tühjaks, määrides metoodiliselt ja mõnuga mitte üksnes iseenese, vaid ka Virginia Woolfi ja feminismi nime. (A.Loog) Masendav seltskond.

 • Avatar
  Pigistavad sallid

  Need virgiiniad on tegelikult kaugel naissoost ning on vaid sootud sinikraed.
  Ja ise nad ei saa aru, et nende jutt mingist võrdsusest ja õiglusest on täiesti alusetu…

 • Avatar
  Sallivad vihkajad

  Eks A.Loogi artikli kommentaarid FB-s avavad täielikult teatud kitsa feministide ringkonna tegeliku palge. Väliselt šikid ja ‘lugupeetud’ tibid, on seesmiselt labased ja rõvedad olendid. —las elavad omas mullis omas virtuaalses maailmas.

 • Avatar

  Ma lugesin üks kord feministeeriumi ja sain naeru krambid, seal kirjutas et maal on EKRE toetus kõrgem kuna kõik metsad on maha raiutud ja mehed on vihased et nad jahil ei saa käia ja kliimamuutuste teaduspõhine lahendamine on ohtlik sest enamus teadlasi on vanad valged mehed. Tegelikult on see aga kurb et maksumaksja raha eest sellist saasta kirjutatakse.

 • Avatar

  Ja kes peaks kartma neid kurjast vaimust vaevatud ning marutõbiseid virginiawoolfe?

  • Avatar

   Meenuta vanasõna – Naine on kael kes pöörab mehe pead – sellised on NORMAALSELE ühiskonnale kolmekordselt ohtlikud.
   Nad lõhuvad normaalse ühiskonna aluseid, nad teevad seda üli agressivselt ja nad värbavad enda hulka kõiki lolle ja pettunuid.
   Aga eriti viimaseid tänapäeva maailmas jätkub ja siis hakkabki “kaelt pööramine” kuna teatud poliitikud on aru saanud, kuidas neid pool-kretiine kontrollida…

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused