Harri Kingo kartellimeediale: pange aga edasi, poisid, ise närite oma alustalasid!

Rubriik Arvamus On
©Uued Uudised
Meediamajades puudub täielikult enesekriitiline meel.

Poliitikavaatleja Harri Kingo kirjutab sotsiaalmeedias Delfi viimasest sopaartiklist “Helme ja Freeh’ kaasus: valetamine, faktide ja küsimuste eiramine ongi Eesti riigivalitsemise uus normaalsus?” ja erameedia rünnakust ERR-i suunal. Esmalt Delfi loost.

“Kartellimeedia võiks juba taibata, et neil on üha mõttetum seda oma jama edasi paljundada. Aga nad ei saa sellest aru ja nende tank ei peatu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Usaldus nende vastu variseb iga nende uue sellise üllitisega. Isiklikult minul on sellest rahapesu uurimise uurimisest (ja mitte rahapesu enese uurimisest!) täielik siiber. Kaua võib! Üha uued ja uued hukkamõistmised ja sõnalised hukkamised ei mõju. Ja samas ei pese need ponnistused omaaegset rahandusministrit koos tema “omade jopedega” puhtaks nende süüst ja porist.

Sõbrad – te olete ammu seda liini ajades üle võlli. Ja teinud isegi kurttummast pimedatele selgeks, et nii pikka ja nii agressiivset, samas armetut kaitset üks õige mees ja tema “omad joped” ei vaja, kui nad on tõesti puhtad nagu prillikivid. Ja et sellist lõputut jama vajavad üksnes need, kes on tõesti süüdi.

OK, eks jätkake, keegi teile kätt ette panna ei saa. Keegi on kunagi öelnud, et pole hullemat vaenlast kurjategijale kui tema loll advokaat.

Üldisemalt – mis võiks mul olla selle vastu, kui kartellimeedia ise oma alustala läbi närib – hävitab viimastki usalduseraasukest enda vastu ja see on lõplikult varisemas? Ei midagi.”

Teises sotsiaalmeediapostituses vaatleb Harri Kingo uudist selle kohta, et meediafirmad kaebavad ERR-i riikliku rahastamise Euroopa Komisjoni.

“Näib, et meie ajakirjandusel on tõesti rasked ajad ja nii on nad jõudnud olukorrani, mis on täpselt vastupidine rahvatarkusele “Hunt hunti ei murra.”

Murrab küll. Vähemasti üritab. Erameedia hunt on asunud murdma ERR-i – avalik-õiguslikku meedia uudisteportaali, kes oma sisult ja meelestatuselt on võrreldes erameediaga suht neutraalne kanal. Lisaks silmi tapva reklaamita portaal.

Pange tähele neid ülivõrdes ennast kiitvaid lollusi, mida erameedia iseenda kohta seejuures enese õigustamiseks kasutab:

“Eraõiguslikud uudisportaalid edastavad uudiseid kiirelt, professionaalselt, laiahaardeliselt ja sõltumatult.”

“Vabal ja ausal konkurentsil põhinev meediatööstus on vajalik, et säiliks meediamaastiku mitmekesisus ja sõltumatus.”

“Rahaliselt tugevatel alustel meediaettevõtted pole poliitikute või äriringkondade poolt manipuleeritavad.”

“… just erameedia tagab, et inimestele kättesaadav informatsioon ei lähtuks vaid avalik-õiguslikest allikatest ja huvigruppidest.”

Piinlik on sellist valet lugeda. Ei kujuta ennast ette midagi nii tobedat kirjutamas!

Mulle näib, et erameedia tulud lihtsalt kuivavad kokku ja selleks on vaja avalik-õigusliku ERR-i portaal välja süüa.

Samas, kertellimeedial on teoreetiline võimalus oma kartellimeedia staatusest loobuda, olla aus, sirge, objektiivne ning sellega endale lugejaid võita… aga see võimalus on ilmselt vaid minu naiivne utoopia.

Ma arvan, ERR-i portaali peale Euroopa Komisjonile kaebamine on päris pretsedenditu ettevõtmine avalik-õigusliku meedia vastu ja üldse mitte kasuks rahvale. Võiks ju siis mängida täispangale ja nõuda igasuguse avalik-õigusliku meedia üldse ära lõpetamist? Paneks Eesti Raadio ja ETV kinni – ebaterve konkurents ju?

Kartell ujuks siis ilmselt sulavõis. Ja elaks rahapakkidest laotud pilvelõhkujas.

Kuidas teile tunduks, kui maailma sõltumatu ajakirjanduse etalon BBC paneks oma netiportaalid kinni ja need kaoks olematuks? Või enamgi veel – BBC kaoks üldse olematusse? Ma arvan, see oleks suur kaotus maailmale.

Sama suur kaotus Eestile oleks, kui ERR-i portaal internetist kaoks. Või kaoks ERR tervikuna. ERR pole küll teab mis objektiivsuse ja tõe etalon, kuid on sellisena siiski järgu võrra rahulikum, tasakaalustatum ja objektiivsem kui see, mida Delfi, EPL-i ja Postimehe portaalid meie ajudesse püüavad süstida.

Mingil juhul ei tohi ERR-i portaal kaduda. See pisendaks meie infovälja ja “täiesti sõltumatud ning objektiivsed” Delfi, Postimees ja EPL istuksid meile otse pähe.

Aga tegelikult… mul on suht kama kaks. Nagu ütlesin, ühed hundid on nad kõik. Ka ERR oma portaaliga. Kuigi vähemal määral hunt. Veidi on ERR ka kodustatud koera nägu. Veidi. See aga selleks.

Õnneks on olemas ka täiesti teine meediamaailm – Uued Uudised ja Objektiiv. Ja arukad inimesed Facebookis. Kui ka kogu tänane avalik-õiguslik meedia kinni pandaks ja kaoks ning jääksid vaid Delfi, EPL ja Postimees, ma poleks ka siis arukast ja tõesest infost ilma.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused