Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Harri Kingo: koalitsiooniläbirääkimised? Ei, pigem riigipööre

-
07.07.2022
Pärast Kaja Kallase võimuletulek ripub 1934. aasta riigipööre kordumise ja “vaikiva ajastu” kehtestamise oht üha enam õhus. Pilt mulluste meeleavalduste vastu suunatud repressioonidest on illustratiivne.
© UU

“Koalitsiooniläbirääkimised toimuvad siis, kui valitsuse volitused on lõppenud ja uus peaministri kandidaat, kellele president on vastava ettepaneku teinud, hakkab uut valitsust moodustama. Siis peetakse koalitsiooniläbirääkimisi, et koalitsioon kokku panna ja uus valitsus moodustada.

Mis praegu toimub?

Reaalselt toimub vakantsetele ministrikohtadele uute inimeste leidmine nende 7 asemele, kelle Kaja Kallas vallandas. Selleks pole vaja erakondadel ninapidi koos istuda. Kaja Kallas peaks kohtuma konkreetsete kandidaatidega vakantsetele ministrikohtadele, et leida sobivad isikud.

Sisuliselt peaksid praegu toimuma töövestlused, mitte aga mingid kolme erakonna läbirääkimised – nn. “koalitsiooniläbirääkimised.” Vana valitsus pole ju tagasi astunud, mingit uut valitsust pole seega põhjust ega saagi moodustada.

Ja keegi pole ka Kaja Kallasele andnud volitusi hakata uut valitsust kokku panema ja neid nn. “koalitsiooniläbirääkimisi” pidama. Ta on selle tegevuse ise endale võtnud, ise endale selleks volitused andnud.

Tulemus? Valitsuse vabade kohtade täiendamise asemel peetakse läbirääkimisi uue valitsuse moodustamiseks. Ja see on ebaseaduslik tegevus – valitsus on ju olemas ja pole kuhugi kadunud. Mis uus valitsus siis!?

Kui ma püüan kuidagi seda olukorda juriidiliselt määratleda, siis olemasoleva valitsuse selline ebaseaduslik asendamine uue valitsusega ja katse tõusta võimule on sisuliselt valitsuse kukutamine – on riigipööre. Ning üldse ei loe, et nii vana valitsuse kui uue valitsuse eesotsas seiasb sama isik – antud juhul Kaja Kallas.

Kaja Kallasest on saanud diktaator, kes eirates kehtivaid seadusi vahetab riigis oma suva kohaselt valitsusi välja. Ma ei oska talle teist määratlust anda kui diktaator. Tema diktaadi kohaselt see kõik ju toimub. Toimub otse meie kõigi silme all! Kummalisel kombel me aga vaikime, vaikime, vaikime. Ja vaikib ka KaPo.

Oleme kogu riigiga jõudnud absurdi. Seaduslikkusest pole enam lõhnagi. Kurb on see, et selle Kaja Kallase isetegevusliku arusaamatusega – sisuliselt valitsuse kukutamise ja riigipöördega – on kaasa läinud kogu RE täies koosseisus, Isamaa ja sotsid. Ning president, kes on natuke “murelik.” Murelik mille üle õieti? Aga selle üle, et see valitsuse kukutamine ja riigipööre nii kaua aega võtab!

Ja pole kedagi, kes tõuseks püsti ja ütleks: “Sõbrad, see, millega me tegeleme, on ju Kaja Kallase täiesti meelevaldne isetegevus! Lõpetame selle jampsi ära!”

Kuidas aga seda segadust lõpetada?

Ega siiin polegi enam kasu näpuga seadustest järje ajamisest ja katsetest seda segadust kuidagi tagasi seaduste raamidesse pöörata. See jamps tulebki lihtsalt ära lõpetada. Valitsus peab tagasi astuma, president peab kellelegi tegema ettepaneku moodustada uus valitsus. Alles siis saavad alata reaalsed koalitsiooniläbirääkimised, milleks on aega 21 päeva.

Ausalt – mul on piinlik olla oma riigi kodanik, kus seaduste peale sülitatakse kõige kõrgemal tasemel – peaministri ja presidendi tasemel. Ning kus seaduslikkus on asendatud tsirkuse, omavoli ja propagandaga.”

Harri Kingo