Harri Kingo: kuidas saab üks inimene olla korraga väikelastele seksi õpetaja ja samas väikelapsena seksuaalselt väärkoheldud naiste toetaja?

Rubriik Arvamus On
©Erki Evestus
Ei saa korraga väikelapsi seksualiseerida ja samas neid väärkohtlemise eest kaitsta.

“Vaatasin eile “Pealtnägija” esimest lugu naisest, keda väikelapse east alates oli oma isa poolt seksuaalselt väärkoheldud. Üks seik saates jäi mulle arusaamatuks.

Nimelt oli see Rita Holm, kes oli lapseeas seksuaalselt väärkoheldud naiste tugirühma eestvedaja. Ja tal näis olevat selle tegevuses määrav roll. Tema plaanides olevat peale Tallinna laieneda selliste tugirühmadega veel mitmesse kohta Eestis ja luua ka venekeelseid tugirühmi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nii palju kui mina olen meediast teada saanud, tegeleb Rita Holm samas sellega, et käib lasteaedades väikelastele oma nn. noku- ja tussulaule laulmas ja õpetamas (nägin seda mingist TV-saates, kuidas see laulude õpetamine reaalselt käib). Samas on meediast lugeda olnud, et Rita Holm õpetab väikelastele ka enamat, nn. unnutamist – meditsiinilise terminiga seda nimetades: masturbeerimist. Ehk seksi iseendaga. Olgu siinkohal öeldud, et sõna “unnutamine” kui laste masturbeerimine ongi meie teadvusesse jõudnud läbi Rita Holmi. Enne Rita Holmi seda sõna eesti keeles polnud.

Pisikeste tüdrukute ja poiste teineteisele pükstesse vaatamine ja seal oleva uurimine (mul pole aimugi, kas seda uurimist teostatakse ka käsikaudu) on selle Rita Holmi tegevuse üks osa. Meditsiin nimetab sellist enese suguorganite ja intiimsete kohtade teise soo esindajatele paljastamist terminiga “ekshibitsionism.” Mudilaste juures pole see siiski nende endi initsiatiiv, neil pole sellist seksuaalset vajadust, huvi ega arusaamist oma tegevusest – see vastastikune uurimine olevat osa Rita Holmi õpetusprogrammist ja tema initsiatiiv.

Minu arusaamade kohaselt teadvustavad lapsed oma seksuaalse huvi teise soo vastu alles kusagil teismelise eas. Varem ja pisikeste mudilastena nad ei saa sellest vanainimeste asjast suuremat aru ja sugudevaheliste suhete teema pole osa nende lapseteadvusest.

Ka pisikesed armuvad ja armastavad juba lasteaias, tean omast käest. Kui üks pisike mudilane teist samasugust kangesti armastab, siis annab ta teisele ära oma kommi. Mitte ei pane kätt teise püksi. Ollakse lihtsalt lapsed – poisid ja tüdrukud ilma mingi seksuaalsuseta teineteise suhtes. Lasteaia mudilastele pole seks ja sellega seotu eakohane teema.

Kui aga väikesel mudilasel on selle kohta oma lapselikke pärimisi, siis see on lapse vanemate asi see teema oma pisikesele ära seletada ja seda tehakse kodus, mitte vanematest eemal, nende teadmata ja neilt luba küsimata. Vastastikused suguorganite uurimised ja nn. unnutamised pole isegi pere kitsas ringis kohased. Või on mõni lapsevanem, kes oma koolieelikust lapsele kodus õhtuti masturbeerimist õpetab?

Jajah, meenus – üks selline vanem siiski oli – seesama isa “Pealtnägijas,” kes oma lapsele alates tema 5.-st eluaastast seksuaalselt lähenes ja oma last seksuaalselt ära kasutas. Ja kes ennast ilmselt oma süümepiinades enne “Pealtnägija” saate eetrit ära tappis. Arusaamatu, aga just Rita Holm on nüüd see, kes seda naist tema lapsepõlvetraumast ravib!

Seda nähes meenus lugu tuletõrjujast, kes käis ja süütas inimeste kodusid ja siis käis neid kodusid kustutamas ning inimesi tulesurmast päästmas.

Mulle jäävad need Rita Holmi kaks absoluutselt vastandlikku tegevust – väikelastena väärkoheldud inimeste tugirühma juhtimine ja samas väikelastele neile täiesti sobimatu seksuaalsete huvide ja tegevuse (unnutamise) õpetamine – täiesti arusaamatuks. Rita Holm asub minu jaoks kahes teineteist täiesti välistavas rollis. Olin väga üllatunud teda “Pealtnägijas” kohates ja tema tugirühma juhi tegevusest teada saades.

Lisaks lugesin “Pealtnägija” tiitritest midagi täiesti uudset: Rita Holm on seksuoloog! On ta tõesti? On ta vahepeal lõpetanud Tartu Ülikooli meditsiiniteaduskonna ja saanud doktoriks!? Või on “Pealnägija” tiim talle sellise kõrge tiitli omistanud suvaliselt – vaatajat otseselt eksitavalt? Kas mitte selline enda või teise inimese alusetu seksuoloogist doktoriks tituleerimine ei ole kõige tavalisem pettus?

Keegi võiks kommentaarides minu jaoks need Rita Holmi kaks täiesti vastandlikku rolli kuidagi harmoonilselt üheks seostada. Leida nendele mingi loogilise ühisnimetaja, et ma oskaksin sellise tema tegevuse kahele otseselt vastanduvale poolusele mingi seose leida. Sest tunnistan – mina oma pisikese tarkusega seda teha ei oska.”

Harri Kingo, poliitikavaatleja

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused