Harri Kingo Margareth Neithalile: kus on sinu mõistus, naine?

Arvamus,
- Updated
Peaministrile kirjutanud naine soovib abielureferendumiks vaja mineva raha kulutada katkiste perede peale – kas selleks, et mehe ja naise seadusliku abieluta oleks katkiseid peresid veelgi rohkem? Pilt on illustratiivne.

Poliitikavaatleja Harri Kingo kirjutab vastuse kolme lapse emale Margaret Neithalile, kes soovitas peaminister Jüri Ratasel suunata abieluteemaliseks rahvaküsitluseks planeeritud miljonid lasterikaste perede toetuseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Esmalt ütleks sellele naisele taustaks, et me oleme ja elame kahjuks ajastus, kus meil tuleb mitte üksnes kaitsta abielu kui ühiskonna alusinsititutsiooni seda hävitavate rünnakute eest, vaid me peame seda institutsiooni hakkama varemetest taas üles ehitama. Paljast kaitsmisest jääb väheks. Selle tõdemise valgel:

Sellele nutusele kurtjale vastaks, et kui abielu pole enam au sees, siis saab Eestis olema veelgi enam üksikemasid, kellest eluraskused ähvardavad üle sõita. Mulle on täiesti arusaamatu, kuidas üks ise nurjunud abielude teerullide alla jäänud 3 lapsega naine saab teatada maailmale, et abielu kindlustamine ja tervikliku perekonna ideaaliks seadmine on kõrvaline teema. Jõuetuna leiab ta endale vägagi jõuetu lohutuse selleks – see olevat lihtsalt meie reaalsus.

Kirjutaja mõtteviis on arusaamatu. Heal meelel laseks ta abieluinstitutsioonil edasi laguneda, sest selle toetuseks olevad rahad peaks lihtsalt toidu- ja toimetuleku rahadena üha enamatele hädalistele laiali jagama. Mina arvan, et näljane ei vaja mitte kala, vaid õnge. Aga ilmselt pole ta seda mõtet kuulnudki.

Ning taas see diskrimineerimise motiiv – küsitlus tegevat paljudele haiget ega viivat eesti elu edasi.

Küsiks siis vastu: kui paljudele teeb haiget see, kui abielu ära lörtsitakse? Kui suhe, mis püsib armastusel, võrdsustatakse ja asendatakse tasakesi suhtega, mis püsib lõbul ja seksil? Homod ju omavahel lapsi ei saa. Kogu nende voodielu on puhas lõbu ja rahuldus lõbust. Lapsed peab endale kas sisse ostma või spermapangast tellima.

Ning kas tõesti abielu kui inimkonna eksistentsi fundamentaalse institutsiooni häving viib meid kõiki edasi? Kuhu edasi? Mis on siis parem, kui sellist institutsiooni enam polegi?

Naine – kui abielu oleks au sees ja sinu kõrval oleks mees, sa ei nutaks oma 3 lapsega eluraskuste üle. Ta hoolitseks sinu ja teie kolme lapse eest. See oleks normaalne. Normaalne pole, et sa oled järjest teinud valesid valikuid elus, lõpuks aga üksi ja pead maailmalt raha kerjama.

Sa nutad, sest sul on raske ja teda pole su kõrval… Samas soovid, et see, mis veel abielust meie maailmas järele on jäänud ja mis sind ennast oleks võinud raskustest üle kanda, samuti põrmu variseks, sest sellele polevat vaja raha kulutada – see olevat kõrvaline teema!

Kus on sinu mõistus, naine!?”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused